Sport na ogół kojarzy się z porywającymi widowiskami, sławą i pieniędzmi. Często zapomina się o pracy, jaką musi wykonać każdy zawodnik, aby przekraczać granice własnych możliwości i móc osiągnąć sukces. Wiedzą o tym na pewno młodzi hokeiści UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, którzy od prawie miesiąca znów sumiennie trenują na sanockiej Arenie.
„Wakacje hokejowe”rozpoczęli w połowie czerwca. Na początku sierpnia znów pojawili się na lodzie,aby szlifować formę przed kolejnym sezonem. Ponadto część chłopców z UKS-u, wlipcu udała się na dziesięć dni zgrupowania do Kołobrzegu gdzie wraz z zespołemKH Sanok podnosili swoje umiejętności sportowe. Wakacje były więc krótkie i dotego pracowite.
- W sierpniurozegraliśmy w sumie sześć meczów sparingowych z drużyną z Warszawy. Podzielenina dwie grupy – jeden zespół rozegrał więc trzy spotkania. Bilans tychkonfrontacji jest dla nas korzystny, z sześciu meczów wygraliśmy czterypojedynki – wyjaśnia prezes UKS Niedźwiadki Sanok Tomasz Florczak.
Dzięki wam możemy sięrozwijać
O tym, że sanoczanomzależy na hokeju świadczy fakt, iż w corocznym rozliczeniu podatkowymuwzględnili Niedźwiadki w swoich podatkowych formularzach.
- W imieniu ZarząduKlubu UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok dziękuje wszystkim, którzy wsparli sanockihokej uwzględniając nasz zespół w corocznym rozliczeniu podatkowym. Z tegotytułu klubowa kasa wzbogaciła się o 15 tys. 123 złote. Dzięki wam będziemymogli w spokoju, z pewnym zabezpieczeniem finansowym szkolić chłopców –podkreśla Tomasz Florczak.
- Pieniądze zostanąprzeznaczone na sprzęt dla chłopców, wjazdy na turnieje i opłacenie autobusów.Planujemy także z Zarządem stworzenie w Arenie Sanok gabloty z trofeami iosiągnięciami Niedźwiadków, która będzie doskonałą promocją zespołu – dodaje.
Co ciekawe, listaofiarodawców nie zamknęła się ściśle w sanockiej grupie. Wpłaty z tego tytułuodnotowano także z Gdyni, Kielc, Warszawy, Krakowa.
treningniedzwaidki.jpg(116.19 Kb)
Zdjęcia: archiwum
We wrześniu młodzihokeiści rozegrają jeszcze mecze sparingowez drużyną z Michloviec. Mecze są bezpośrednim etapem przygotowań dorozgrywek Mistrzostw Polski UKS-ów, które organizuje PZHL. Turnieje rozgrywanebędą od października do grudnia. Sanok wystawi w nich w sumie cztery drużyny –2 starsze i 2 młodsze. Jak informuje Szef Niedźwiadków, na treningi w wolnychchwilach ma przychodzić I trener KH Sanok Jozef Skokan.
Zapraszamy do szkółkihokejowej UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok roczniki 2001-2003. Zajęcia odbywają sięw Arenie Sanok w poniedziałki i środy o godz. 16, oraz w sobotę lub niedzielę wzależności od wolnych godzin na lodzie.
Chętnych proszę okontakt: Tomasz Florczak 668 408 720
M.Pniewski
Czytaj także: