Hokej.net Logo

Piekarski: Każdy przeciwnik będzie trudny do pokonania

Piekarski: Każdy przeciwnik będzie trudny do pokonania

W tym sezonie (2008/09) zasilił drużynę beniaminka ekstraligi hokejowej. Grę w drużynie z Jastrzębia musi dzielić z występami w Reprezentacji Polski. Zarówno w JKH GKS Jastrzębie, jak i w kadrze występuje jako obrońca, a na jego koszulce widnieje numer 23.

Wszyscy fani hokeja w naszym mieście mają nadzieję, że w znacznym stopniu przysłuży się do tego, aby ich ulubiona drużyna odniosła w nadchodzącym sezonie jak najwięcej zwycięstw, przy minimalnej ilości porażek. „Wydaje mi się, że w tym sezonie poziom w PLH bardzo się wyrównał. Drużyny grają na zbliżonym poziomie i z nikim łatwo nie będzie” - komentuje sam Grzegorz Piekarski.

Na początek może kilka pytań dotyczących Twojej osoby. Opowiedz, jak hokej pojawił się w życiu Grzegorza Piekarskiego?

O rany, to było tak dawno temu (śmieje się)! Hm, można powiedzieć, że do hokeja zachęcił mnie mój brat. To on jako pierwszy zaczął trenować. Niestety, do chwili obecnej tylko ja wytrwałem przy tym sporcie. Brat teraz zajmuje się czymś zupełnie innym i nie gra w hokeja. Jednak można powiedzieć, że praktycznie to on zaciągnął mnie do trenowania tego sportu. Już nawet nie pamiętam dokładnie ile miałem wtedy lat... ale chyba 5 czy 6. No i tak zostało, aż do dzisiaj. Poza tym wmojej rodzinie, oprócz mnie i brata, jeszcze ojciec grał w hokeja. Był bramkarzem w Sosnowcu, ale on również stanął przed tym trudnym wyborem: sport czy studia. Wybrał naukę i w ten sposób zakończyła się jego kariera sportowa. Chociaż z tego co słyszałem, to był bardzo dobrym bramkarzem (uśmiecha się).

A Tobie zdarzyło się już, że musiałeś wybierać pomiędzy sportem a czymś dla Ciebie równie ważnym?

Zdarzało się, że czasem musiałem wybierać. Właśnie dlatego już raz musiałem zrezygnować z nauki. Teraz rozpocząłem studia po raz drugi. Mam nadzieję, że tym razem wytrwam do końca, że uda mi się je ukończyć. Teraz studiuję na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Dlaczego? Pewnie dlatego, że lubię dzieci. W domu mam dwójkę własnych i mam z nimi świetny kontakt. Poza tym człowiek musi się czymś zająć w życiu. Nie zawsze musi to być przecież hokej. Kto wie, może akurat w tej dziedzinie także się sprawdzę.

Najtrudniejszy przeciwnik, z jakim kiedykolwiek przyszło Ci się zmierzyć to...?

Musi być drużyna hokejowa?

Nie, nie musi...

W takim razie wydaje mi się, że to będzie taka zwykła codzienność. Czasem człowiek musi zmierzyć się z różnymi problemami. Zdarza się, że pojawią się również takie naprawdę trudne. Moim zdaniem zwyczajne życie, to jest taki najcięższy przeciwnik. Można nawet powiedzieć, że trudniejszy od tego, którego spotyka się na lodzie.

Co najczęściej robisz w wolnych chwilach?

Wolny czas spędzam z rodziną, z dziećmi. A tak poza tym, to lubię dobre kino no i książkę. Niestety nie zawsze znajdzie się wystarczająco dużo czasu na poczytanie jakiejś interesującej książki. Wiadomo, że to jest dość czasochłonne zajęcie, ale staram się jak tylko mogę, żeby nie "siedzieć" tylko w hokeju.

W takim razie, jaki jest Twój ulubiony film bądź książka?

Oj, tego jest tyle, że... (uśmiecha się). Niech pomyślę, jaki film ostatnio oglądałem... „Sierociniec” wyreżyserowany przez hiszpańskiego reżysera, Juana Antonio Bayona. Jeśli chodzi o książki, to najchętniej czytam Dana Browna. To jest chyba takie nazwisko, które zapewne każdy zna, bo jest autorem bardzo dobrych książek. A ostatnio czytałem, ale to już innego autora, a w zasadzie autorki Jennifer Lee Carrell, „Szyfr Szekspira”. Polecam, bardzo dobra książka.

Dla hokeisty najważniejsze jest...?

Możliwe, że będę tu trochę banalny, ale wydaje mi się, że to, co jest poza lodem. Taki spokój psychiczny. Kiedy człowiek znajdzie taką równowagę wewnętrzną, jest bardziej skoncentrowany, to na pewno wówczas przekłada się to na lepszą grę w hokeja.

Jak oceniasz swoją nową drużynę przed startem sezonu?

Oj, to będzie bez wątpienia ciężki sezon. Przede wszystkim dlatego, że pierwsza liga bardzo różni się od ekstraklasy i tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Dla niektórych zawodników to na pewno będzie spory przeskok. Wydaje mi się, że to pokażą już pierwsze mecze. I nawet nie chodzi tutaj o same umiejętności... Raczej o sam fakt, że chłopcy nie przegrali w tamtym sezonie żadnego meczu, a teraz będzie się to przedstawiało „troszkę” inaczej. Ważna w tym wszystkim będzie na pewno psychika. Chodzi o to, żeby nie podłamywać siępo porażkach, by grać dalej pomimo tego, że nie uda się z kimś wygrać. Wiadomo, w ekstralidze wszystkich meczy nie będziemy wygrywać. Nie mamy na to na tyle mocnej drużyny, żeby wszystkie spotkania kończyły się dla nas zwycięstwem. Poziom każdego meczu będzie wysoki i wygrana nie przyjdzie łatwo. To na pewno będzie duży przełom.

Jakie nastroje panują w drużynie przed meczem z Cracovią?

Wydaje mi się, że jest tak, jak przed każdym meczem. Wszyscy będą walczyć i na pewno każdy będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Moim zdaniem Cracovii ciężko będzie z nami wygrać. Mecz jest w piątek. Dopiero wtedy dowiemy się, kto wygra, jaki będzie wynik, bo teraz to nadal jest sprawa otwarta.

Twoim zdaniem, kto będzie najtrudniejszym rywalem w tym sezonie?

Na pewno drużyny z czołówki. Tychy, Cracovia...Wydaje mi się, że wtym sezonie poziom w PLH bardzo się wyrównał. Drużynygrają na zbliżonym poziomiei z nikim łatwo nie będzie. Na chwilę obecną, to może Bytom tak trochę odstaje ze względów finansowych. Chociaż tam gra się bardzo ciężko... Dla mnie każdy przeciwnik będzie w tym sezonie trudny do pokonania.

Jesteś reprezentantem, a kadra brała w ostatnim czasie udział w Memoriale Stefana Valenta. Nie wypadliście tam zbyt dobrze... Spytam krótko - dlaczego?

Ciężko powiedzieć. Wiadomo, że nie ma się tutaj czym chwalić. To był praktycznie najgorszy występ kadry w ciągu kilku ostatnich lat. A kto wie czy nie najgorszy tak w ogóle... Trzeba spojrzećprawdzie prostow oczy. Takie są fakty, takie są wyniki i tego nikt nie zmieni. Co się na to składa? Nie wiem... Ciężko jest mi na to pytanie odpowiedzieć. Wydaje mi się, że akuart nie mnie to oceniać tylko komuś, kto się na tym zna lepiej niż ja.

Teraz porozmawiamy również o hokeju, ale tak bardziej ogólnie. Jak Ci się wydaje, jako reprezentantowi Polski, dlaczego nasz rodzimy hokej odstaje od elity światowej?

Ooo.... O tym, to musielibyśmy rozmawiać godzinami (śmieje się). Może tak w dużym skrócie w takim razie. Przede wszystkim pojawia się tutaj kwestia finansów. Finanse, finanse i jeszcze raz finanse. Hokej to jest bardzo kosztowny sport, wręcz drogi. Dlatego w tym przypadku takważne sąodpowiednie nakłady finansowe. A poza pieniędzmi... Ludzie, którzy się wokół tego obracają, muszą się na tym znać. Po prostu, jednym zdaniem: muszą niemal "po uszy siedzieć" w hokeju. Nie mogą to być osoby, które znalazły się w tym wszystkim tak z przypadku. To muszą być ludzie, którzy się rozwijają, bo tylko dzięki rozwojowi może uda się to jakoś ruszyć do przodu. Jako taki żywy przykład można tutaj wymienić Szwajcarię. Przez ostatnie lata zrobiono tam niesamowity postęp. Teraz szwajcarska reprezentacja hokeja jest praktycznie jedną z czołowych drużyn na świecie. Należy do światowej elity. Na ostatnichmistrzostwach wygrali ze Szwecją, wyszli na pierwszym miejscu z grupy. To robi wrażenie! Tam znalazły się na ten sport pieniądze i w dużej mierze dlatego zrobili ten niesamowity postęp. Tak więc jeszcze raz powtórzę, co jest tu niezbędne: pieniądze, pieniądze, a poza tym... szkolenie młodzieży. Nie ma tu kogo okłamywać. Dla nas jest już troszkę za późno i nie sądzę, żebyśmy weszli do tej elity. Chyba, że zdarzyłby się tu jakiś cud. Ale może za kilkanaście lat, jeśli ktoś będzie pracował z młodzieżą w odpowiedni sposób. Dodatkowo, jeśli znajdą się do tego odpowiednie finanse i ludzie, którzy będą się tym zajmować. No to kto wie...

z Grzegorzem Piekarskim rozmawiała Natalia Kożuch


skh
jasnet.pl
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
 • PEL52: Eme znowu rozkreca SB,a gdzie go widziales?Poczekajmy na oficjalne
 • emeryt: Pelu embargo na info,dr.Rudi czyta
 • PEL52: Rudi w tym sezonie chyba zmienil zasady,moze jeszcze cos dokupi ale takich zmian jak w poprzednich sezonach to napewno nie bedzie
 • Arma: Dzisiaj przechwyciłem gołębia z wiadomością, było tam pewne nazwisko. Trzeba czekać
 • emeryt: Armo czy doszło do próby przechwycenia ? Czy gołąb był ranny?
 • PEL52: Jutro wtorek wybiore sie na targ moze babsko bedzie to sie cos dowiem
 • Arma: Gołąb miał wyraźne ślady lakieru do włosów na piórach i był delikatny osad węglowy na szyi. Większych obrażeń nie stwierdzono.
 • emeryt: Gps wyraźnie pokazuje że doszło do gwałtownego obniżenia lotu nad Kostuchno
 • gbr22\\/: No i jak obiecali tak zrobili, pisiont groszy wincyj za chleb, a do tego trzeba wykonać gest wyrażający uznanie dla prezesa za obniżenie vatu, pod groźbą karceru.
  Jedzmy ciastka.
  Jutro w końcu pełna kolejka, ciekawe w jakich składach.
 • emeryt: musztarda strasznie poszła w góre
 • Unikatowy99: rząd wprowadza możliwość kupienia musztardy na raty mają pokryć wszystkie odsetki z tego tytułu
 • Yzerman #19: Poczekaj jak wprowadza większy vat na gorczyce :D
 • emeryt: https://www.youtube.com/watch?v=Z4oWDpBHilU
 • emeryt: 14:24 :):)
 • Jamer: eme dzisiaj ogłoszą nowego kocura? :)
 • Jamer: Prawie 3 piątki trenują aż miło!
 • swojak: Dzisiaj spacerując z psem znalazłem taką kartkę. U dołu był dopisek BRAĆ! I nieczytelny podpis. Nie wiem czy to nasze czy może zza Wisły przywiało? https://www.eliteprospects.com/player/47536/daniil-apalkov
 • rober03: Wszystko fajnie tylko jak długo by było trzeba czekać na takiego grajka. Kierunek Rosja równa się czekanie a czasu kluby mają coraz mniej.
 • emeryt: a Jano wciąz czeka na telefon...
 • rober03: Unia już chyba dogra tym co mamy.
 • uniaosw: Oj swojak puknij sie w głowę...
 • hubal: podpis czytelny - "pani brożka" ale swojak na feriach mózg wyłączył
 • Hasek64: Nigdy nie byłem w Ameryce, ale znam kogoś kto był I opowiadał, że niedawno spacerując z kotem na wieczornej kupci spotkał przez przypadek w parku A. Owieczkina i N. Kuczerowa. Poprosił o autograf a gdy podziękował i odszedł kilka kroków znalazł dwa bilety które wypadły Aleksandrowi z kieszeni. Były to dwa bilety do Oświęcimia. Oj co to będą za play offy
 • Hasek64: Kolusz dwie bramki :) widać dobrze mu się gra z Wronesem
 • gieksa76: Jestem spokojny forma wraca
 • Unikatowy99: Gratulacje dla Tych oby tak dalej a będzie bardzo ciekawy play off
 • Hasek64: JTKJ !!!
 • rober03: Ciekawe ile jeszcze meczy będzie nam dane zobaczyć na żywo i czy dograja w tym sezonie do końca Play off
 • Unikatowy99: Uważam jeżeli mają wprowadzić zakazy to tylko dla nie zaszczepionych
 • hokej_fan: Dzisiaj rozmawiałem z moim znajomym taksówkarzem. Opowiadał, że wiózł dzisiaj dwa knedle z dworca na Chemików. Może w piątek zadebiutują.
 • uniaosw: To zmień taksówkarza :)
 • Jamer: uniaosw, będzie dobrze ze wzmocnieniami? :)
 • PEL52: Kto zamawia 2 knedle,przeciez tym nikt nie poje
 • Paskal79: Myślę że będą dwa wzmocnienia do końca stycznia jeszcze jest trochę czasu 👍😁
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Taka mała odpowiedź na JTKJ upośledzonego Haska 64
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Relacja z wyjazdu giełdy do Jastrzębia
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: https://youtu.be/pU8DYKSfrZo
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: 😂😂😂
 • uniaosw: Paskal pozdro
 • uniaosw: Jak mawiał klasyk nie uprzedzajmy faktów
 • uniaosw: I dajmy czasowi czas
 • Yzerman #19: Ejjjj...ale to moje :D
 • emeryt: jako dyżurny cieć tego gremium potwierdzam,powiedzenie "dajmy czasowi czas" to dziecko mana19
 • Hasek64: Tyski dzbanie słabe kopiowanie żałosnych filmików od rywala z gorolowa. Jeszcze jakbyście to wymyślili, ale wy tam u siebie macie problem z myśleniem więc nie dziwne, że nawet takiego czegoś nikt nie zmontował i was :D jedyne co z zmontować to potraficie ustawić się z psami w parku A potem udawać prawilną ekipę hahaha:d
 • Paskal79: Pozdro uniaosw👍
 • Paskal79: Coś na pewno się wzmocniony priorytet obrońca tak jak pisze bo w bo artykule a może będzie bonus 🤔😁
 • Jamer: Pascal79 Trzymamy kciuki za dobre wzmocnienia! Teraz weekend i dwa arcyważne spotkania...
 • Paskal79: No na pewno jak będzie obrońca to już jest dobrze bo w ataku mamy wybór a i jest może z dwóch młodych co mogą dać coś nieprzewidywalnego jak to młodzi więc jest dobrze
 • Paskal79: A co do meczy to b ważne i bardzo ciężkie
 • hokej_fan: Dwa głodne renifery widziane na dworcu PKP w Oświęcimiu. Pytały o drogę na Chemików. Pewne info
 • Paskal79: Hokej fan lepiej by były to pitbulle 😁
 • hokej_fan: Syber.yjski niedźwiedź był w drodze, ale Dr. Rudi go przechwycił
 • Paskal79: No.nie można nic pisać po polsku ani czesku bo rudi.przechwyci i przebiję ofertę choć nie tylko on tak może zrobić.... Bo już byli tacy ...😁
 • hokej_fan: Др. Руди, отпусти это
 • Unikatowy99: ***** ***
 • Luque: Unikatowy czyżbyś poczuł #NowyWał w swojej kieszeni? ;p
 • Unikatowy99: tak zabrać ludziom przedsiębiorczym dać nieudacznikom pisowskiej ciemnocie, która na nich głosuje
 • PEL52: Unikatowy99,nic dodac,nic ujac.Trafione w samo sedno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe