Hokej.net Logo

To już jest koniec?

Porażką 1-8 w Gdańsku, w najważniejszym meczu sezonu, zakończyli rozgrywki w PLH zawodnicy z Sanoka. Zgodnie z regułami KH spada do niższej ligi. Chyba, że dojdzie do powiększenia ligi. Jeśli nie, na nowe piękne lodowisko "Arena Sanok" przyjeżdżać będą mało znane zespoły.

STOCZNIOWIEC GDAŃSK - KH SANOK 8-1 (2-1, 2-0, 4-0)
W play-off (do 3 wygranych): 3-2
1-0 Drzewiecki - Jurasek (3.40), 1-1 Rąpała - Fraszko (7.58), 2-1 Drzewiecki - Leśniak (12.21), 3-1 Zachariasz (26.38 w przewadze), 4-1 A. Kostecki - Bukowski - Wróbel (29.40), 5-1 Jurasek - Zachariasz - Wróbel (40.53 w osłabieniu), 6-1 Jurasek - Zachariasz (43.35), 7-1 A. Kostecki - Wróbel - Leśniak (57.45 w podwójnej przewadze), 8-1 Drzewiecki - Jurasek - Zachariasz (59.33 w przewadze).
STOCZNIOWIEC: Odrobny - Skrzypkowski, Leśniak (2); Rompkowski (2), Benasiewicz; Bukowski (2), Wróbel - Rzeszutko, Pavlacka (2), Skutchan; Jurasek (2), Zachariasz (2), Drzewiecki; A. Kostecki, Słodczyk (2), Jankowski oraz Labudda. Trener - Henryk ZABROCKI.
KH: Janiec (43.36. Łukaszek) - Ciepły (2+2), Rąpała (2); D. Demkowicz, Talaga (2); Smyczyński, Riabenko (2) - Milan, A. Fraszko, Radwański (2); M. Mermer, R. Kostecki (2), T. Demkowicz; Maciejko, Pavel (7+20), Panczenko (2) oraz Niemiec (2). Trener - Adam WORWA.
SĘDZIOWALI Leszek Więckowski (Warszawa) oraz Tomasz Radzik i Tomasz Przyborowski (Krynica). KARY: 16 (2 techniczne) i 23+22 minuty. WIDZÓW 3200 (70 z Sanoka).

Działacze z Gdańska bardzo obawiali się tej potyczki. Postanowili nawet wpuścić kibiców za darmo i okazało się, że przyszło ich 10 razy więcej niż na poprzednie mecze. - Płacić po 15 złotych za oglądanie drużyny walczącej o utrzymanie, to przesada - komentowali fani, którzy jednak w piątek byli ze swoją drużyną. Doping, jaki stworzyli, początkowo paraliżował hokeistów, ale im bliżej końca, tym sielanka była większa, a gdańszczanom wychodziło wszystko.
Nerwy i bezradność
Sanoczanie wyszli na lodowisko mocno zmobilizowani, ale rywal miał jeszcze więcej chęci i od początku osiągnął przewagę. Łukasz Janiec, który bronił bramki KH, dwoił się i troił, ale przy golach nr 2 i 3 wypuścił krążek z łapaczki. W II tercji świetnie bronił Przemysław Odrobny, Adam Fraszko trafił w słupek, Maciej Radwański w poprzeczkę. To jednak "Stocznia" miała przewagę i więcej sytuacji.
- Trzy gole jeszcze można odrobić - prezes Jan Oklejewicz przed ostatnią odsłoną jeszcze żył nadzieją. Nic z tego; gdy w 41. minucie na ławce kar siedział Mateusz Rompkowski, goście stracili gola, zamiast strzelić. - To już jest koniec - jęknął w boksie Mykoła Worosznow, który po 7 golu ze złości aż rozbił szybę ochraniającą ławkę zespołu KH. W końcówce gościom puściły też nerwy i ostatnie pięć minut grali ciągle w osłabieniu.

- Wygrali z nami głową, pomyślunkiem - oceniał obrońca Arkadiusz Burnat, który przyjechał do Gdańska prosto z Krynicy, gdzie był z drużyna młodzików na mistrzostwach.
Co dalej?
- W Sanoku hokej musi być. Trzeba popracować z młodzieżą i zbudować podstawy dla zespołu seniorów - mówił prezes Oklejewicz. Niepewna jest przyszłość trenera Adama Worwy, ale w Grodzie Grzegorza chyba można znaleźć jego następcę. - Z samych wychowanków KH można zbudować dwie silne "piątki" - podkreślają sami zawodnicy.
Możliwa jest też reorganizacja ligi; wtedy sanoczanom udało by się utrzymać miejsce w PLH. - Najpierw musimy zamknąć ten sezon, potem zapewnić sobie sponsorów na nowy, dopiero wtedy będziemy kompletować kadrę na kolejny rok - dodał prezes.
"Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię" - śpiewali smutni kibice KH Sanok, wychodząc z hali "Olivii". Dla nich naprawdę warto grać: nieważne, w której lidze...

Kibice chcieli pomóc
W Gdańsku sanocką drużynę wspierało blisko 70 kibiców, którzy momentami przekrzykiwali nawet miejscowych. - Byliśmy kilka dni temu, musieliśmy być i na najważniejszym meczu sezonu - mówili fani KH. Przy okazji dziękowali sponsorom wycieczki: Antoniemu Florczakowi, Robertowi Pytlowanemu oraz Januszowi Królickiemu z Sanoka oraz Markowi Iwanowskiemu z Zagórza, Małgorzacie Dubis z Rzeszowa i... Hansowi Thoonenowi z Holandii. Żałowali tylko, że będą musieli wracać w tak smutnych nastrojach.

Warto utrzymać u nas hokej
Rozmowa z MACIEJEM MERMEREM, napastnikiem KH Sanok
- Co się z wami stało?
- Byliśmy bardzo zmoblilizowani, chyba aż za bardzo. Rywal ograł nas mądrością, ma bardziej doświadczony zespół. Nawet jak w trzeciej tercji, nie mając nic do stracenia, zaatakowaliśmy z całych sił, przykładnie nas skontrowali i było po meczu.
- Zasłużyliście chyba na ten spadek?
- Z przebiegu całego sezonu Stoczniowcowi należało się utrzymanie. W sezonie zasadniczym zdobył dwa razy więcej punktów niż my. Na ich lodowisku nie byliśmy w stanie wygrać w play-offach, choć za pierwszym razem byliśmy blisko. - Ale przed decydującą fazą mówiliście głośno, że wolicie grać ze Stoczniowcem, niż z Zagłębiem Sosnowiec...
- Teraz to już nieistotne, ale tak naprawdę to ja wolałem Zagłębie. To był rywal w naszym zasięgu, a Stoczniowiec, mimo niezłych wyników w sezonie zasadniczym, nie leży nam.
- Nie żałuje pan, że wrócił w grudniu z Anglii, żeby pomóc drużynie?
- Nie, chciałem pomóc kolegom. Byłem pełen wiary, że jakoś się uda. Cudu jednak nie było.
- Co będzie dalej z tą drużyną?
- Nie wiem. Mam nadzieję, że hokej całkiem nie padnie. Że władze klubu, przy wsparciu miasta, jakoś się sprężą i znajdą sponsorów na przyszły sezon. W tym mieście naprawdę warto utrzymać hokej, choćby dla naszych wspaniałych kibiców.
- Mówi się o reorganizacji rozgrywek...
- Mamy nadzieję, że powiększą ekstraligę do 10 drużyn, wtedy udałoby się nam w niej zostać. Władze związku powinny docenić naszą heroiczną walkę ze Stoczniowcem, niektóre dobre wyniki z czołowymi drużynami, nową hale i nasz klimat dla tego sportu. Spadek może oznaczać koniec istnienia tego klubu. W PLH łatwiej znaleźć sponsorów, choć koszty są większe.
- Kto będzie trenerem? Nadal pan Worwa, do którego jest dużo pretensji?
- Nieoficjalnie wiem, że będzie zmiana. To będzie jednak decyzja władz klubu. Praktycznie pod ręką jest Doleżalik, którego lubi większość zawodników i kibice. Może więc on nas poprowadzi?


Sanok zasługuje na pomoc
Rozmowa z MARKIEM KOSTECKIM, prezesem Stoczniowca i wiceprezesem Polskiej Ligi Hokejowej
- Mimo wyraźnej wygranej nie wygląda pan na zadowolonego?
- Bo mieliśmy walczyć o inne cele, o medale. Jednak słaba postawa w dwóch ostatnich rundach sprawiła, że musieliśmy walczyć o zupełnie inne cele.
- I mało brakło, abyście spadli...
- Pierwsza porażka z Zagłębiem na naszym lodowisku rozbiła zespół. Musieliśmy zmienić trenera, bo pan Doleżalik stracił kontrolę nad zespołem. Dopiero dziś zagraliśmy, tak jak naprawdę potrafimy. Pomogli kibice, którzy przypomnieli mi stare dobre czasy gdańskiego hokeja.
- Sanok was czymś zaskoczył?
- To nie jest zła drużyna, tylko ma olbrzymie kłopoty organizacyjne, finansowe i treningowe. Zbudowali jednak tak piękną halę, którą zobaczyłem przy okazji meczów play-off w Sanoku, że zasługują na to, żeby nadal był u nich hokej na najwyższym poziomie.
- Może jeszcze będzie. Głośno mówi się o reorganizacji ligi, a pan, jako wiceprezes PLH, powinien być wtajemniczony...
- Nie chcę jeszcze nic mówić, ale trzeba o tym pomyśleć. Sanok zasługuje na pomoc, na mecze przychodzi tam po trzy tysiące kibiców. Powiększenie ligi miałoby też tę zaletę, że można by grać play-offy w ósemce. Myślimy, żeby zastosować system z dziesięcioma drużynami i rozgrywkami jak w Polskiej Lidze Siatkówki. Dyskusje na ten temat rozpoczną się już niedługo.

Rozmawiał Waldemar Mazgaj - Nowiny


MaWa
Nowiny
Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
 • Polaczek1: Cracovia dogoni trójkę?
 • Yzerman #19: Eme..no nie bądż zdziwiony..Bo to co robią???
 • calan: Mam nadzieję że nowy trener Sidorienko ściganie dobrych zawodników do drużyny, bo narazie GKS Tychy słabiutko
 • emeryt: wie ktoś czy nowy kocur zagra w piątek z Kato?
 • szyba666: Wszyscy pewno zagrajo. Oby
 • emeryt: strasznie szybki ten pepik taki skoczny
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe