Hokej.net Logo
Mecze na żywo
Ekstraliga
STS Sanok
godz. 17:30
KH Toruń
Ekstraliga
Podhale
godz. 18:00
GKS Tychy
Ekstraliga
GKS Katowice
godz. 18:30
JKH GKS
Ekstraliga
Zagłębie
godz. 19:00
Cracovia

W sobotę Kojotki powtórzyły sukces Naprzodu

W sobotę Kojotki powtórzyły sukces Naprzodu

W sobotę w gdańskiej Hali Olivii kibice mogli obejrzeć powtórkę piątkowego dramatu z meczu Stoczniowca z Naprzodem Janów tyle,że w wykonaniu drużyny ... dziewczyn. W spotkaniu Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet zawodniczki Stoczniowca podejmowały Kojotki z Janowa.Zwyciężyły dziewczyny z Janowa rozstrzygając wynik w dogrywce.

Mecz fantastycznie rozpoczęły gdańszczanki, już w 8 (!) sekundzie Aleksandra Berecka wykorzystała dekoncentracje obrony gości i strzałem po długim rogu pokonała bramkarkę Janowa, Ewe Bodorę. Chwilę później było 1:1 - zamieszanie pod bramką Gruszczyńskiej wykorzystała Joanna Pakuła doprowadzając do remisu. W kolejnych 2 minutach dziewczyny ze Stoczniowca zdobyły kolejne 3 bramki, których autorkami były Samulak, Obłońska i Nowak.

Po tak szybkim początku spotkania gra się trochę uspokoiła, obie drużyny konstruowały ataki i raz za razem sprawdzały formę bramkarek. W 12 minucie spotkania Bądkowska objechała całe lodowisko nie dając szans gdańskim obrończyniom - i zdobyła 2 bramkę dla Kojotek. Kiedy w 15 minucie I tercji na ławkę kar powędrowała zawodniczka Naprzodu, na indywidualną akcję zdecydowała się Katarzyna Byczkowska, która w pięknym stylu objechała zawodniczki z Janowa i zdobyła 5 bramkę dla Stoczniowca.

Końcówka pierwszej tercji to dużo niedokładności ze strony zawodniczek Naprzodu, której jednak gdańszczanki nie potrafiły wykorzystać. Pierwsza odsłona meczu skończyła się wynikiem 5:2 dla Stoczniowca.

Druga tercja zaczęła się od ataków drużyny przyjezdnej. Kojotki za wszelką cenę chciały dogonić gdańszczanki - i dopięły swego. Najpierw w w 23 minucie meczu strzałem między nogi Dagmary Gruszczyńskiej bramkę zdobyła Magdalena Grzemska, a 7 minut później 4 bramkę dla gości zdobyła Żaneta Sorek. Kontaktowa bramka wzbudza nadzieję wśród kibiców Kojotek, zgromadzony w niewielkiej, acz entuzjastycznej grupie na trybunach - jednak to kibice gospodarzy mają powody do radości. W 32 minucie zawodniczki Stoczniowca podwyższają wynik spotkania zdobywając 6 bramkę, której autorką jest Katarzyna Byczkowska. Chwilę później jest już 7:4 za sprawą Oli Bereckiej.

Wydawało się, że gospodynie postawiły kropkę na "i" - ale w hokeju losy spotkania zmieniają się jak w kalejdoskopie - gdyż od 35 minuty spotkania na lodzie panowały już tylko zawodniczki z Janowa. Najpierw w 16 minucie 5 bramkę dla Kojotek zdobyła Żaneta Bądkowska, a 17 sekund później do jednej bramki straty zmniejszyła Kosakowska. Do końca drugiej tercji Janowianki rozpaczliwie szukały wyrównania, jednak Dagmara Gruszczyńska szczelnie murowała własną bramkę.

Trzecią tercję poprzedziła zmiana bramkarki w gdańskiej drużynie, zmęczoną Dagmarę Gruszczyńską zmieniła Magdalena Brzeska. Tę część spotkania charakteryzowała bardzo ostra (jak na żeński hokej) gra z obu stron. Zawodniczki Stoczniowca nie dopuszczały Kojotek pod własną bramkę, próbując także kontratakować, jednak ataki gdańszczanek zatrzymywały się jeszcze przed niebieską linią Naprzodu. Widoczne stało się zmęczenie gospodyń, które ustępowały Kojotkom nie tylko długością ławki - lecz także poziomem gry, taktyką i umiejętnościami. Ta tercja to atak za atakiem, Kojotki za wszelką cenę próbowały wyrównać a gdańszczanki podwyższyć wynik spotkania. Świetna gra w defensywie Stoczniowca sprawiała ogromne problemy drużynie z Janowa, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Joanna Detmer, której woli walki i ambicji nie powstydziłby się niejeden zawodnik z PLH. Gdy wydawało się, że zmęczone gospodynie dowiozą wynik do końca meczu - na 24 sekundy przed ostatnią syreną do remisu doprowadziła Klaudia Chrapek. Gospodynie aż przysiadły zamroczone tą bramką, i Janowianki mogły jeszcze przed końcem regulaminowego czasu rozstrzygnąć na swoją korzyść wynik spotkania, jednak gdańskiej bramki świetnie broniła Brzeska.

W 11 sekundzie dogrywki na ławkę kar zjechała kapitan drużyny Stoczniowca Anna Kostecka i gdańszczanki musiały się bronić w osłabieniu. Kojotki natychmiast założyły zamek i zaczęły prawdziwy ostrzał bramki Stoczniowca. 8 strzałów w ciągu półtorej minuty to wynik którego nie powstydziła by się niejedna męska drużyna w ciągu 2 a może nawet 3 okresów gry w przewadze. Dopiero 9 strzał drużyny Naprzodu dał rozstrzygnięcie. W zamieszaniu pod bramką Brzeskiej najlepiej zachowała się Magdalena Grzemska, która wykorzystując podanie Żanety Bądkowskiej ustaliła wynik spotkania na 8:7.

Bardzo szybki i zacięty mecz, dużo bramek i woli walki w obu drużynach dały kibicom fantastyczne widowisko. Na uwagę zasługuje fakt przybycia do Gdańska ok. 20 osobowej grupy sympatyków drużyny z Janowa, którzy zagrzewali swoje zawodniczki do walki. Kojotki wyraźnie przeważały na lodzie i przewyższały gdańszczanki taktyką, szybkością i grą z krążkiem. Już na pierwszy rzut oka widać było, że w tych drobnych dziewczynach drzemie waleczny duch i duże umiejętności. Jeżeli drużyna poprawi grę w obronie i nie będzie w szkolny sposób tracić bramek - to może stać się poważnym kandydatem do mistrzowskiego tytułu w tym sezonie.

W drużynie Stoczniowca na szczególne wyróżnienie zasłużyła grająca w obronie z numerem 11 Joanna Detmer, która swoją dojrzałą grą i nadzwyczajną jak na kobiecy hokej walecznością uchroniła swoją drużynę przed znacznie wyższą porażką. Ponad przeciętną wyróżniły się również Aleksander Berecka i Katarzyna Byczkowska, które sprawiały duże kłopoty obronie gości.

Mecz wzbudził duże emocje wśród zgromadzonej publiczności - której wprawdzie nie było zbyt wiele - ale i tak więcej, niż na rozgrywanym chwilę później meczu I ligi PLH. Mimo iż relację przedstawiamy z kilkudniowym opóźnieniem - to mamy nadzieję, że zwiększy ona zainteresowanie kobiecym hokejem, który w Polsce dopiero drugi sezon prezentuje sie w rozgrywkach ligowych.

Autorem relacji jest Mateusz Barański.

Stoczniowiec Gdańsk-Naprzód Janów 7-8 (5:2, 2:4, 0:1, 0:1)

Stoczniowiec:
Dagmara Gruszczyńska (do 40 min),Magdalena Brzeska (od 41 min);
Joanna Pawłowska, Anna Kostecka; Paulina Samulak, Aleksandra Berecka, Małgorzata Nowak - Katarzyna Klata,Joanna Detmer; Magdalena Obłońska,Katarzyna Byczkowska, Aleksandra Hintzke - Aleksandra Piekur, Natalia Błażowska,Sylwia Soberajska

Naprzód:
Ewa Bodora, (Anna Bujar - nie grała)
Klaudia Chrapek, Agnieszka Grzymiesławska, Zofia Grzemska, Magdalena Grzemska, Sandra Kosakowska, - Julia Palenta, Żaneta Sorek, Izabela Malinowska, Agata Stopa, Joanna Pakuła - Grażyna Grzemska, Anna Churas, Małgorzata Ślimak, Klaudia Malajka, Żaneta Bądkowska - Karolina Kmiecik, Angelika Nyl; Paulina Heinz.
Mateusz Barański, Olek Nowaczek
Hokej.Net

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • szop: tam codziennie przez pol dnia sa mecze w tv sa bary klubowe hokej jest wszedzie czy myslisz ze jak gdyby najlepsza hokejowa liga typu NHl byla w Europie to nie nie bylo y jej w tv w Kanadzie
 • szop: a widziales choc jedna reklame tej ligi mistrzzow w tv
 • RafałKawecki: a już na Polskę to kompletnie nie mają przełożenia. Mimo to PHL pręży muskuły, i szasta kasą na zagranicznych zawodników, co wygląda żałośnie.
 • szop: pilka reczna jest ardzo medialna nie powiesz mi ze tak samo atrakcyjna a popatrz jakie maja plecy
 • RafałKawecki: Reklama lubi się przytulać to atrakcyjnych produktów. Trudno reklamować się przy czymś czego prawie nikt nie ogląda.
 • RafałKawecki: Może europejski rynek medialny jest po prostu za mały by te wszystkie dyscypliny pomieścić ?
 • szop: zaden tez powazny sponsor czy firma nie podpisze sie pod blaszakiem gdzie wieje wiatr wizerunek jest wazny
 • szop: jak Cie widza tak Cied pisza
 • szop: proste
 • RafałKawecki: Co prawda to prawda. Z Panem Bogiem. Mam jeszcze trochę roboty.
 • szop: trzymaj sie hokejowy kolego
 • PanFan1: Już to kiedyś pisałem, bez pełnych hal, biznesowy projekt zwany PHL, nie ruszy z miejsca.
 • PanFan1: Byłem któregoś razu na meczu w Nowym Targu z tatą i moim synem, wymarzliśmy, bo to już jakoś blisko Bożego Narodzenia było, po meczu "senior" stwierdził krótko: marzyłem całe lata na tej hali ja, mrzłeś i ty, a teraz marznie mój wnuk.
 • swojak: szop i Kawecki dwaj teoretyczni kibice poprowadzili dialog na temat tak samo teoretyczny jak oni. szop, jak to sie stało, że Ty jeszcze żyjesz? Skoro wizyta na meczu przyprawiła Cię o zapalenie płuc to inne sporty zimowe też tylko przed telewizorem i w ciepłych kapciuszkach? Kiedy skończyłeś 80 lat? ha ha ha :)
 • PanFan1: Cóż, zgodzić się trzeba że zimne stare hale, w robieniu hokejowego biznesu nie pomagają. Zwłaszcza w dzisiejszym naszym świecie, gdzie kibic ma swoje oczekiwania. Kilka dekad temu nikomu to aż tak bardzo nie przeszkadzało, ale dzisiejszy potencjalny kibic - klient, jest znacznie bardziej nastawiony na wygodę i temu należałoby wyjść na przeciw.
 • botanick: A mnie do hokeja przyciągła stara zimna,smierdząca dymem z cygaretów,ale pełna i drżąca z dopingu hala i hokeiści walczący do upadłego nie tylko na meczach,ale także na treningach.
 • botanick: Nie podnieca mnie ciepła hala,kolorowe światełka, głośna muzyka,smród popcornu i spalonych zapiekanek i co najgorsze "kibice" którym nawet nie chce się podnieść doopy jak ich drużyna strzela gola
 • botanick: Dodam jeszcze przewracających się czasem o podmuch wiatru zawodników,a cały boks ryczy "eeee" albo "faaaul"!
 • Luque: Botanicku sam wiesz jaka jest reakcja na "eeee" potem na trybunach haha
 • PanFan1: no to było takich "botaników" 350 sztuk w Jastrzębiu, 450 w Krakowie, 800 w Tychach, dane z wczorajszej kolejki, frekwencja że opad szczeny, dosłownie.
 • PanFan1: 550 w Oświęcimiu, byłbym pominął, przepraszam
 • LukaszOsw: W Oświęcimiu by na takim meczu było pow. 2000, mecz jednak odbył się w stolicy województwa śląskiego.
 • RafałKawecki: Widać w Katowicach ludzie mają ciekawsze zajęcia.
 • Oświęcimianin_23: Weźcie pod uwagę Mundial, ja nie raz opuszczałem transmisję ze względu na mecze :)
 • hokejowy100: To znaczy, że żaden z ciebie kibic 😉
 • botanick: Wielki kibicu z odpicowanych lodowisk na wyspach czy gdzie ty tam jesteś,jak nie potrafisz już po polsku czytać ze zrozumieniem to po co komentujesz? Nawet nie wiesz że Unia wczoraj w Katowicach grała..
 • Oświęcimianin_23: hokejowy, aż tak? :)
 • botanick: Przy relacji z meczu są nazwy dwóch drużyn,ta pierwsza to gospodarz..:)
 • hokejowy100: Jakiś śmieszny i przekupiony mundial ważniejszy niż mecze Unii? I to jeszcze jakby chodziło o mecze Polski, a tu nie....
 • emeryt: lepsi i lepsiejsi...dziecinada taka
 • Oświęcimianin_23: hokejowy, Mundial raz na cztery lata, można się poświęcić :)
 • hokejowy100: Może być i raz na osiem lat, ale i tak hokej powinien być ważniejszy. Piłka jest przeinwestowana. A najgorsze jest to, że jeszcze chcą w nią inwestować...
 • rawa: Botanick granie na stawie tez ma swoj klimat. Z jednej strony narzekamy na beton w strukturach klubowych, bazowanie na dotacjach miejskich, komusza mentalnosc a z drugiej strony niektorzy kibice sami podobnie mysla. W dzisiejszym sporcie kasa, marketing to podstawa. Mozesz wysmiewac odpicowane hale na wyspach ale tam na mecz przychodzi 6000+. Ich repra tez grala w elicie a dla nas ostatnio pokonanie Rumunow to wyzwanie.
 • botanick: Zawsze martwiłem się że wzorem NHL popcorn,muzyka,kolorowe światełka i oglądacze na trybunach wyprą z hal ogluszający dopingu stary klimat meczu hokejowego..to już się stało niestety.
 • botanick: Zapytajcie hokeistów czy lubią grać w ciszy, zapytajcie,np starszych kibiców z Torsanu bez ścian jak wspominają tamte lodowisko i klimat? W Tychach,Toruniu,Bytomiu..to samo.
 • botanick: Nie szata..
 • RafałKawecki: @bitanick
  Albo granie na sezonowo wylewanych lodowiskach, najlepiej bez kasków i ochraniaczy. To były czasy. Nie co ta współczesna komercja.
 • Arma: A potem zdziwienie że młody mając do wyboru nowoczesne kino, ładną, kameralną knajpkę albo brudne, przestarzałe lodowisko, nie wybiera meczu.
 • RafałKawecki: Arma - nie jesteś prawdziwym kibicem ;)
 • sethmartin: ehhh...grywałem na katowickim Torkacie...znam wszystkie otwarte lodowiska w tym kraju. To były czasy! Albo zimno jak cholera, czasami lało za kołnierz. Gdzieś tam bywały gorące parówki z bułką, jakaś flaszeczka "za pazuchą". To byli kibice, pełne trybuny, atmosfera wtedy naprawdę dobrego hokeja. No niestety to se ne wrati. Komfort na halach, cieplo i niby przytulnie ale najlepiej jak jest jakaś zadyma i jest komu klepnąć. Tego nie było. Gdzie kibice z tamtych lat, czas zatarł ślad.
 • sethmartin: Nie ma ich i powoli też nie ma hokeja w tym kraju.
 • emeryt: przywołujecie Państwo zamierzchłe czasy gdzie rozrywki dla młodych było jak na lekarstwo więc mecz hokejowy być niebywało atrakcjo
 • emeryt: czasy sie zmieniajo ludzie też inni,teraz liczy sie wygodnie,szybko,internet kradnie młodym życie
 • Luque: Chyba nie bierzecie pod uwagę tego co się w najbliższym czasie działo i dzieje...
 • Luque: I jaki to ma wpływ na frekwencję na meczach
 • sethmartin: ja tylko wspominam stare dobre dzieje, które nijak się mają do obecnych realiów. dobrze, że mam chociaż co wspominać!!
 • Luque: Popatrzcie na ilość polskich kibiców w Katarze... mało kogo w obecnych czasach stać na wydawanie pieniędzy na przyjemności
 • Arma: Akurat Katar to zły argument, sam lot to 25k w obie strony. To już wycina 90% chętnych
 • Luque: 25k to chyba przesadziłeś...
 • Luque: Ja widzę, że na tygodniowy pobyt to koszt biletu w dwie strony dla jednego pasażera to 2655 zł
 • Luque: Do tego musisz doliczyć koszty noclegu, wyżywienia i za bilety na mecz
 • Luque: 12 tyś to trzeba gdzieś liczyć na taką imprezę za osobę
 • Luque: https://podroze.onet.pl/aktualnosci/katar-2022-ile-kosztuje-wyjazd-na-mundial-kibice-slono-zaplaca/v5hs7fe
 • Luque: Z ciekawości sprawdziłem ;)
 • botanick: Trochę to dziwne,wychodzi na to że biedni ludzie z Afryki czy Ameryki południowej są bogatsi od Europejczyków.Argentyna podobno była bankrutem.A na stadionach katarskich 80%tych "bidoków":)
 • botanick: Kilometrów z Ameryki od.2razy wincyj to i bilet 2 razy droższy..Teraz się zastanówmy co nam wciskają media?
 • botanick: Ameryki Południowej*
 • Arma: Wiele osób z Ameryki południowej bierze kredyt na mundial
 • PanFan1: Tak sobie myślę, że nie każdy może dostać kredyt, bo żeby go dostać, to najpierw trzeba spełnić jakieś tam wymagania, chyba że w Ameryce południowej o "credit score" nie wiedzą, może tak być, tylko gdybam.
 • botanick: Chyba że wszyscy pracują w przemyśle"zielarskim" i sprzedano to to?
 • botanick: Sprzedajo*
 • emeryt: 12 tys to przecietna cena wczasow zagranicznych ,wystarczy zobaczyć co sie dzieje w Pyrzowicach lip-sierp
 • emeryt: tłumy Panie,bidy nie widać
 • botanick: Przypłyneli do Kataru pontonami,spio w kartonach, jedzo piosek..proste.2 tygodnie już tak.
 • PanFan1: Jak to Szop zasugerował, u nas na hokejowych trybunach masz "katar" jak się patrzy ;)
 • PanFan1: a tak na serio, hale są puste, bo ludziska się wygodne zrobili, nie chce się nam, lepiej i taniej domu, przed "laptakiem" albo telewizorem ...
 • PanFan1: ... tylko co to za życie ❓
 • Luque: Eme jak wczasy są za 12 koła, a ludzie na nie oszczędzają to chyba logiczne, że wykorzystają, pytanie czy 12-13 koła za jedną głowę to ma sens i logikę... Za te pieniądze na dzień dzisiejszy kupuje się opał na zimę, bo w Ameryce Południowej to Brazylijczycy chyba nie wiedzą co to jest śnieg...
 • emeryt: taaaaa
 • Luque: A co do Naszych trybun to chyba kluby powinny się wspólnie zastanowić nad marketingiem i przyciągnięciem kibiców na trybuny... jedni protestują, drudzy nie mogą patrzeć jak ich drużyna niszczczeje, inni że sprowadza się szrot zza granicy i wysokie wyniki w plecy...
 • Miletor: Jeśli w takim Krakowie, który liczy prawie milion mieszkańców nie ma 1000 chętnych na oglądanie hokeja jednej z najlepszych drużyn w kraju to nawet smok wawelski jak będzie pluł biletami nie pomoże. Przeciętnemu Kowalskiemu nie chce się siedzieć 3h w chłodnej hali nie znając zasad gry. To nie jest przypadek ze nawet Legia przestała się bawić w hokej.
 • hokejowy100: Może za jakieś naście lat coś się zmieni. Oby...
 • hubal: a ja inwestuję w siebie i swoje zasoby , czas pokaże czy warto było :)
 • hokejowy100: Ponoć inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja
 • hubal: ponoć , tylko cza zważać by się nieobesrać :(
 • hubal: tak jak te tu reklamy ...
 • hokejowy100: przynajmniej mamy coś za darmo, co w dzisiejszych czasach jest wręcz czymś niemożliwym heh
 • botanick: Hokejowy,czy za to że się urodziłeś musiałeś komuś płacić?A podziękowałeś?..przykre jest to stękanie tylko na wszystkich i wszystko.Cieszyć i korzystać
 • botanick: Cieszyć się i korzystać z życia.
 • botanick: Bez japonki, pozdrawiam.
 • botanick: Napinki*
 • Luque: Fakt nie jeden chciałby mieć chociaż raz Azjatkę ;P
 • PanFan1: ieeee tam, czyste chciejstwo, nic nad rodzime towary ;)
 • hokejowy100: a tymczasem już 22 grudnia kolejna odsłona "Świętej Wojny", tak idealnie tuż przed Świętami :D
 • uniaosw: https://youtu.be/EEwJL5OwM4E
 • emeryt: Radzie dzięki za info
 • Polaczek1: A jak tam koledzy Krakusy Romek zostaje?
 • hanysTHU: Kamil Paszek 100 lat!
 • Prawdziwy Kibic Unii: Uniaosw - obronca kiedy ? Duzy czy maly ?
 • Miletor: Warunki nie maja znaczenia, najważniejsze żeby w CV widniało NHL albo KHL….
  Obym się mylił!
 • Arma: Niedaleko kraj dość rozwinięty hokejowo, pewnie jakiegoś faceta w formie, za niewielkie pieniądze idzie znaleźć, tylko CV nie będzie z tych "wow"
 • emeryt: jesli ktos zgubił nr telefonu do Jano to służe
 • emeryt: https://www.eliteprospects.com/player/28089/jan-brejcak
  .
 • emeryt: https://www.eliteprospects.com/player/34325/matic-podlipnik
  .
 • Prawdziwy Kibic Unii: Eme 👍🏻 Jednego i drugiego
 • PanFan1: Wybiera się ktoś pokibicować naszej U20 w Bytomiu ?
 • uniaosw: https://www.eliteprospects.com/player/11949/yohann-auvitu
 • uniaosw: Tu eme mój faworyt, podobno marzy o grze w polskiej lidze ;)
 • Miletor: https://www.eliteprospects.com/player/45270/jonathan-racine
  Nawet NHL jest wiec spełnia kryteria
 • uniaosw: Trwa casting na gwiazdkę z nieba, kandydatury prosimy składać na sb
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe