
To jedna z najważniejszych dat w historii tyskiego sportu. 20 kwietnia 1971 roku powołano do życia GKS Tychy – klub, który z czasem stał się jedną z najważniejszych marek w polskim hokeju. Dziś Tyszanie świętują 55-lecie istnienia, a sekcja hokejowa pozostaje jego najmocniejszym filarem.

Dokładnie 50 lat temu polski hokej przeżył jeden z najpiękniejszych momentów w swojej historii. 8 kwietnia 1976 roku reprezentacja Polski pokonała w katowickim spodku ZSRR 6:4. Dziś, po pół wieku, to legendarne zwycięstwo znów będzie w centrum uwagi. Organizowane są specjalne obchody tego jubileuszu.

Katowice znów staną się centrum polskiego hokeja. 30 kwietnia 2026 roku w legendarnej hali Spodka odbędzie się jubileusz 50-lecia jednego z najbardziej pamiętnych spotkań w historii naszej dyscypliny, meczu Polska – ZSRR, rozegranego podczas Mistrzostw Świata w 1976 roku.

Krynica-Zdrój stała się symbolicznym miejscem rozpoczęcia jubileuszowych obchodów 100-lecia polskiego hokeja. 28 grudnia w Starym Domu Zdrojowym odbyła się wyjątkowa Gala Polskiego Hokeja, inaugurująca ogólnopolskie świętowanie stulecia tej dyscypliny w naszym kraju.

Unia Oświęcim wkracza w wyjątkowy etap swojej historii. W 2026 roku klub obchodzi 80-lecie powstania. Jubileusz został zainaugurowany przez prezentację specjalnej, rocznicowej wersji herbu. Przed rozpoczęciem piątkowego spotkania z JKH GKS-em Jastrzębie do Oświęcimskiej Galerii Chwały dołączy trzeci zawodnik.

W nowym roku w trakcie Mistrzostw Świata Dywizji IA, które odbędą się w maju w Sosnowcu, Polski Związek Hokeja na Lodzie zorganizuje obchody z okazji 100-lecia hokejowej centrali. Związek przygotował rocznicowy logotyp, który łączy tradycję z nowoczesnością.

W dniach 2-8 maja w Sosnowcu odbędą się 2026 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IA, w których Polacy będą walczyć o awans do elity. W trakcie turnieju Polski Związek Hokeja na Lodzie zorganizuje obchody z okazji 100-lecia PZHL oraz wydarzenia związane z 50-leciem słynnego meczu Polska – Związek Radziecki i 100-leciem wstąpienia Polski do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Dwie dekady temu JKH Czarna Jastrzębie rozegrał pierwszy mecz po reaktywacji seniorskiego hokeja. Dziś klub ten jest fundamentalną częścią sportowego krajobrazu miasta i czołowym ośrodkiem w kraju.

W szatni reprezentacji Polski po zakończonym spotkaniu przeciwko Japonii nie brakowało powodów do radości. Tym najważniejszym było oczywiście odniesione zwycięstwo, dzięki którym biało-czerwoni, przynajmniej do następnej serii spotkań mogą rozgościć się w fotelu lidera. To zwycięstwo miało wyjątkowy smak dla Krystiana Dziubińskiego, który rozegrał swój dwusetny mecz z orzełkiem na piersi.

Od sezonu 2013/2014 z niesłabnącą regularnością na ligowym liczniku Patryka Wronki pojawiają się kolejne punkty za zdobyte bramki oraz wypracowane asysty. 12 stycznia w spotkaniu przeciwko Texom STS-owi Sanok "Wronczes" zanotował swój 500. punkt na taflach polskiej ekstraligi.

W listopadzie powstały aż trzy kluby hokejowe. Swoje historyczne wydarzenia miały miejsce w Krynicy-Zdroju, Nowym Targu a dzisiaj 91-letnią rocznicę powstania sekcji hokejowej może świętować Sosnowiec.

Wyjątkowa publikacja na wyjątkową okazję! "Cuda na kiju" to książka z okazji 100-lecia polskiego hokeja przedstawiająca przede wszystkim historię naszej reprezentacji. Jej patronem medialnym jest portal Hokej.Net.

Przed nami jubileuszowe 100 spotkanie Hokejowych Orlic w European Womens Hockey League.

Trwają zaawansowane rozmowy polskiej federacji z kanadyjską na temat rozegrania meczu towarzyskiego w maju przyszłego roku. Ma on uświetnić jubileusz - 100. rocznicy powstania Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Spotkanie przeciwko Słowenii miało wyjątkową wartość dla Marcina Kolusza. Wychowanek Podhala Nowy Targ w czwartkowy wieczór, rozegrał swój dwusetny mecz z orzełkiem na piersi. W rozmowie z naszą redakcją reprezentacyjny jubilat opowiedział o swojej niegasnącej radości z gry w hokeja oraz zdradził kulisy przygotowań do nadchodzących Mistrzostw Świata Elity.

Po raz 500 JKH GKS Jastrzębie poprowadził w roli pierwszego trenera Róbert Kaláber. Wczorajszy jubileusz nie należał jednak do najbardziej udanych, gdyż jego zespół przegrał z GKS-em Tychy 2:5.

W piątek, 15 marca o godz. 18 rozpocznie się Akademia z okazji 90. rocznicy powstania Sekcji Hokeja. Uroczystość obędzie się w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” w Sosnowcu, przy ulicy Warszawskiej 2.

Wyjątkowy charakter miało dla Macieja Urbanowicza czwartkowe spotkanie przeciwko Marmie Ciarko STS-owi Sanok. Dla kapitana jastrzębian był to bowiem pięćsetny ekstraligowy mecz rozegrany w barwach JKH GKS-u Jastrzębie!

Rzadko się zdarza, aby obcokrajowiec spędził w jednym klubie aż dziewięć lat. Do tego grona zalicza się Peter Bezuška, który rozegra dziś swój czterechsetny mecz nie tylko w ekipie oświęcimskiej Unii, ale również na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

Jubileuszowy Noworoczny Mecz Charytatywny Winter Classic tradycyjnie obfitował w wiele sportowo-charytatywnych wydarzeń. Tym razem zbierano środki finansowe na pomoc dla chorych: Kubusia i Gabrysia.