Hokej.net Logo

Bernat: Prezes PZHL okłamał całą hokejową brać!

Bernat: Prezes PZHL okłamał całą hokejową brać!

Bez żadnych zahamowań prezes Zagłębia Sosnowiec Adam Bernat wypowiada się na temat działań PZHLu. - To jest pośmiewisko robione z ludzi, którzy przez ileś lat próbowali coś zrobić z tym hokejem. Nikt nie wymaga od prezesa żeby codziennie się spotykał czy dzwonił z każdą pierdołą. Ale jeżeli prezes takie kłamstwa mówi że to było nam wszystko mówione, to ja się pytam przy kim? Chyba przy babce klozetowej!.


Mimo protestów większości klubów, zarząd PZHL podtrzymał majowe zmiany w lidze.
- Wstydzę się ponieważ wybierałem tych ludzi i prezesa. Tak się nie robi, żeby nie szanować prezesów klubów i na ten temat z nimi nie rozmawiać. Nie wiem czy to są rządy stalinowskie bo chyba powracamy do nich bo czy temu Panu wydaje się że jest dalej w latach 60 czy 70, jeżeli prezes Ingielewicz w ten sposób postępuje to nie wróże mu sukcesów.

Prezes PZHL, argumentuje że te zmiany były zapowiedziane w lutym, później na MŚ w Toruniu.
- Kiedy? Z kim to dyskutował, chyba z Panami dziennikarzami. Z żadnym prezesem klubowym nie zostało to zrobione. Jest to świństwo, chamstwo w biały dzień. Takich rzeczy się nie robi, po pierwsze niech się nauczy współpracować z ludźmi a nie traktować nas jak chamów i burków, my nie jesteśmy gówniarzami którzy wyskoczyli spod miotły!. Łaski prezes nam nie robi żadnej! Zobaczymy jak przyjdą powołania na kadrę, jak będzie chciał kogoś od nas powołać, zobaczymy kto będzie górą, bo tak się nie robi!

Co Pan sądzi o opłatach które PZHL narzucił klubom?

- Rozumie że Pan Ingielewicz sam chce za wszystko zapłacić. Za pięć dwunasta takie opłaty się robi? Czy prezes pieniędzy nie ma? No to gdzie są te pieniądze z PZHLu!.

Może PZHL chce zarobić na klubach?
- W ten sposób się nie robi. Może zapytajmy się inaczej – gdzie są pieniądze z PZHlu? Jeżeli ja wiem osobiście, że mają długi wobec miasta Sosnowca, wobec niektórych firm które dostarczają sprzęt, wobec tego czy to jest w porządku?. To niech szukają frajerów, ale na pewno nie prezesów klubowych. Na pewno nie uiszczę tej opłaty.

Czy kluby zamierzają się spotkać w najbliższym czasie i podjąć jakieś radykalne rozwiązania?
- Do tego trzeba podejść spokojnie tak jak prezes PZHL. W imię prawa powinniśmy patrzeć jak oni z uśmiechem na twarzy i mówić jak prezes, który pisze w internecie że jesteśmy frajerami i nieudacznikami, to kim Pan Ingielewicz jest? Bo ja zdobyłem 5-krotnie Mistrzostwo Polski i odbudowałem od zera Zagłębie. A co ten Pan zrobił na dzień dzisiejszy, bo chyba nic!. Jakiegoś sponsora załatwił przez rok czasu?. Bo ja nic o tym nie słyszałem.

Czy to w porządku wobec klubów że został zatrudniony trener reprezentacji bez kwalifikacji do jej prowadzenia?
- To jest żenujące, może tym trzeba było się zająć. Pan prezes nikomu nic nie powiedział, okłamał całą hokejową brać. Wziął i zatrudnił człowieka, którego ja akurat szanuje - trenera Ekrotha., ale jest bez papierów trenerskich. Tak się nie robi. Czy ja zatrudniłem na doradce Oliwę, że leje wszystkich po kolei. A może wypadałoby żeby ktoś prezesowi przyłożył? Może by się opamiętał!. To że ma troszeczkę więcej pieniędzy, to nie znaczy że ma ludzi traktować jak baranów. Bo ja sobie na to nie pozwolę, pracowałem na swoje nazwisko paręnaście lat!.

Prezes Ingielewicz uparcie twierdzi że kluby były informowane, były przeprowadzane sondy w klubach.

- To jest pośmiewisko robione z ludzi, którzy przez ileś lat próbowali coś zrobić z tym hokejem. Nikt nie wymaga od prezesa Ingielewicza żeby codziennie się spotykał czy dzwonił z każdą pierdołą. Ale jeżeli prezes takie kłamstwa mówi że to było mówione wszystkim, to ja się pytam przy kim? Chyba przy babce klozetowej. Nie róbmy pośmiewiska z siebie, wy dziennikarze wiecie więcej od nas.

A temat zmniejszenia limitu obcokrajowców?
- Na temat limitu obcokrajowców spotkanie było w marcu, na którym zostało ustalone że zostawiamy ich pięciu. I zmniejszamy na następny rok do czterech. Taka była teza. Natomiast w Toruniu na spotkaniu, prezes powiedział wprost – zachował się jak kawał bezczelnego człowieka – „Wy możecie mówić swoje ja i tak zrobię jak będę chciał, wy mi nie będziecie tutaj rządzić”. Co to jest parlament? To jest dyktatura. Czy prezes uważa że ma gówniarzy przed sobą?!

PZHL otrzymał 100 tysięcy złotych od TVP za relacje meczów w telewizji, czy kluby część z tego otrzymały?
- Ja nawet nie wiem o tym na dzień dzisiejszy. Ale prezes kazał nam podpisać in blanco – czego ja nie uczyniłem – by podpisać umowę z telewizją. A my nie wiemy jakie są za to pieniądze. Jeżeli ja się mam zrzec tych pieniędzy na rzecz PZHL żeby były na kadrę, to proszę mi powiedzieć ile to jest? A nie w ciemno każą nam podpisywać. Słyszę z Krakowa że prezes chce robić w klubach audyty, chyba pokręciło tego człowieka. Prezes chce wprowadzić ludzi z PZHL do klubów by sprawdzać księgowe sprawy i skąd kluby mają sponsorów, to przecież jest chore - jeśli jest to prawda.

PZHL chce zwiększać opłaty a przecież wiele klubów wiąże koniec z końcem by dopiąć budżet. Czy to w porządku?
- Niech mi Pan powie jeszcze inaczej – a co my od PZHLu dostaliśmy, bo ja sobie nie przypominam w ciągu ostatnich 4 lat – chyba tylko zawieszenia i kłamstwa. Jeżeli w PZHLu to jest wydatek za Mistrzostwo Polski kupić puchar za 300 zł i medale po 3 zł. To niech Pan wybaczy! .. no 500 zł wydać na klub to jest po prostu żenujące!. A żądają żebyśmy teraz wydawali takie pieniądze.


Miały być przyznawane bonusy by kluby motywować a na dzień dzisiejszy ten temat nie jest poruszany...
- Ale oni nie wiedzą z czym to się je. Jest jeden inteligenty człowiek, którego usunięto w pewnym momencie w PZHLu i nie dopuszczono go do tego pomysłu – a mianowicie Jerzy Mruk - człowiek który im to wszystko rozpisał czarno na białym, a oni to po prostu puścili bo po co mają kombinować jak konie pod górę. I teraz są efekty, takie jakie są. Myśmy narzekali na Hajdugę, niech Pan popatrzy co teraz mamy, jeszcze gorzej. Tamten człowiek chociaż się spotkał, porozmawiał, przedyskutował te wszystkie sprawy, a później coś podejmowali. A teraz co? Znowu chcą powrotu do tego co ktoś kiedyś rozpieprzył. Bo nagle słyszę że oni chcą w sezonie 2010/2011, osiem drużyn zrobić? Rozwalą teraz wszystko, a później znowu jakieś kluby upadną. To jest chore. A PZHL nic nam nie pomógł, nie pozyskał sponsora jak i dla reprezentacji jak i dla klubów. I co będą siedzieć i czekać jak dostaną troszeczkę więcej pieniędzy od telewizji. No zobaczymy czy tak będzie, ja nie podpisałem tej umowy i na pewno nie podpiszę jak nie dostane jakichś pieniędzy to nie będę z nimi rozmawiał.

Przed sezonem międzynarodowy turniej w Sosnowcu, jak przebiegają organizacje?
- Powiem że ten turniej będzie bardziej reklamowany przez telewizje jak mecze reprezentacji, to o czym my rozmawiamy?. Mam zapewnienia, że wszystkie te mecze będą transmitowane w TVP po wiadomościach w Sporcie oraz Teleexpressie. Mam też pismo że turniej będzie w Polsacie, w trójce na paśmie ogólnopolskim i TVP Sport.

Trochę chęci, zaangażowania i można ten hokej promować.

- Tylko trzeba ludzi, którzy będą chodzili za tym a nie siedzieć i pierdzieć w stołek. Trzeba ruszyć do ludzi, rozmawiać, dyskutować a nie czekać że oni wszyscy sami przyjdą.


Rozmawiał:Sebastian KrólickiPrzeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się!
Shoutbox
 • Hasek64: Wytłumacz to koronapanikarzom. Ich budżety nie interesują a zdrowie i bezpieczeństwo :D
 • Simonn23: Hasek w Jackowskiego się bawisz?
 • gbr22\\/: Ciekawostka, za Sidorenki ino jeden trening poranny.
 • Hasek64: Simonn nie muszę :) wystarczą mi pewne informacje :)
  A jeśli chodzi o Jakowskiego to dzisiaj przewiduję Sanok-Jastrzębie 2-1
  Torun-Katowice 2-6
 • hubal: gbr jeden ale 6 h :)
 • gbr22\\/: Tak, tak dalej opowiadajcie te bajki.
 • hubal: a co , już ślizgacze latają do Prezydium na skargi ?
 • gbr22\\/: I kolejne bajki...
  Tak z innej beczki nie potrzebuje ktoś skrzydłowego(jeszcze przed 30) ogranego w KHL, ciekawe jakby się sprawdził, albo na przyszły sezon takiego słowackiego Czereśniaka do obrony, ten to powinien być gwiazdą PHL, ciekawe czy by dał radę.
 • emeryt: witamy,poczekajmy na oficjalne info
 • ml3ko: cdn.livetv499.me/webplayer.php?t=ifrx&c=1761403&lang=pl&eid=17075015&lid=1761403&ci=322&si=2
 • ml3ko: gdyby ktos chcial trzyniec zobaczyc
 • Arma: Bardzo estetyczne reklamy na tafli, niby szczegół ale no
 • Gepoq: Spotkanie klubów się skończyło i raczej nie zapadły decyzje o pustych trybunach...hasek musisz źródło zweryfikowac
 • ml3ko: Aron gol
 • ml3ko: no i długo się nie cieszyli :D
 • Simonn23: Łyszczarczyk asysta! No pięknie
 • Simonn23: Aron po raz drugi!
 • PEL52: ml3ko,dzieki za link
 • PEL52: Torun 1-0
 • JARASSTO: Toruń2:1
 • rober03: Fajna ta liga nikt się przed nikim nie położy i każdy walczy z każdym . Tak trzymać
 • PEL52: Sanok 3-3,niezle obstawione Jastrzebie i Kato a tu jak na razie kupony do kosza
 • Luque: Ole Trzinec do toho ;) 6-2 i fajny meczyk Naszych chłopaków
 • gbr22\\/: Łyszczarczyk się bardzo dobrze pokazał, styl Komorskiego niestety jest taki, że robi wrażenie mało zaangażowanego, bardziej czeka na swoją okazję.
 • PEL52: Lycha ma szanse zalapac sie do Trzynca
 • gbr22\\/: Pod bramką nie miał zbytnio sytuacji żeby błysnąć, za to na bulikach robił jak zawsze dobrą robotę. No i brawo Aron, trudny sezon, ale idzie ku dobremu.
 • gieksa76: 3 minuty 3 bramki pięknie
 • Luque: Fajnie jakby obaj tam zostali i grali
 • Luque: Aron wprowadzenie krążka do tercji no Pan Profesor ;)
 • gbr22\\/: Tak, ma szanse na przyszły sezon, tym bardziej że bracia Kovarcik odchodzą.
 • Luque: Łycha fajnie walczył pod bandami i dużo pracował, no ale wszyscy wiemy że to jest utalentowany chłopak, szkoda że za oceanem mu tak nie poszło jakby tego chciał
 • gbr22\\/: Komora to raczej musi czekać na swoje szanse z doskoku, ale kto wie, tylko że on ma mało czasu z racji wieku żeby przekonać do siebie trenera, albo znaleźć zespół w którym by miał miejsce, aczkolwiek zaplecze też nie jest złe dla niego.
 • Zaba: Akurat Komorski dzis był dłużej na lodzie niż Łyszczarczyk...
 • Luque: Komora jako zadaniowiec to się sprawdza
 • kunta: Aron dzisiaj zawodnik meczu w drużynie stalowników. Zagrał super mecz, chociaż 2 brama dla baranów z jego winy. Łyszczarczyk coś szarpał, Komorski słabo. Niestety widać duużą różnicę w grze tych dwóch bądź co bądź jednych z lepszych polskich hokeistów w porównaniu z innymi graczami czeskiej ligi. Technika, ustawienie, przegląd sytuacji, na razie to na poziomie 20 latków czeskich. Bo do Finów, Szwedów, Kanadyjczyków, Rosjan czy innych nacji w tej kategorii wiekowej to nawet nie ma co..
 • kunta: porównywać. Taki jest niestety aktualny poziom polskiego hokeja..
 • Luque: W historii to my nigdy nie mieliśmy w meczu mistrza Czech w składzie 3 Polaków
 • kunta: W ogóle nie mieliśmy 3 Polaków w ekstraklasie czeskiej....
 • Luque: 4 prawie, bo Zygmunt nie grał dzisiaj
 • kunta: Aaa i jeszcze Zygmunt....A dotychczas były epizody z Klisiakiem i chyba jeszcze ktoś tam krótko...
 • Luque: Leszek Laszkiewicz kiedyś grał w ekstralidze
 • Luque: I w DEL też grał
 • kunta: No to Jastrząbki sobie komplikują...
 • Luque: Prowadzili 3-1 a przegrywają 7-4..
 • Luque: Sawicki ich załatwił ;p
 • PEL52: dobrze ze wykupilem Sanok -Jastrzebie bo bylo co poogladac.Graty Sanok
 • Zaba: Kolusz tez grał w Trzyncu
 • Luque: Zaba też prawda
 • kunta: Na skrzypcach?
 • Zaba: W latach 2005-2008, przy czym w pierwszym sezonie rozegrał tylko dwa mecze w Ocelari, a resztę na farmie. Dwa kolejne sezony rozegrał pełne. W sezonie kolejnym 2008/09 grał w słowackiej extralidze
 • kunta: Aron gra już tyle lat w Trzyńcu , a i tak czasem jeszcze widać, że to Polak. Jak się za dzieciaka techniki nie nauczy, to nawet święte boże nie pomoże.
 • gieksa76: Pięknie GIEKSA kryzys mamy za sobą
 • Oświęcimianin_23: Kryzys będzie zażegnany przy kilku zwycięstwach z rzędu :)
 • Hokejowy1964: Łapiemy świeżość w grze, jeszcze nie wszystko trybi ale idzie ku dobremu. Wychodzimy na prostą, brawo GieKSa !
 • Unikatowy99: PEL52: Ja oglądałem Katowice
 • PEL52: 99,no i jak Koluszko?
 • Unikatowy99: bardzo dobrze trener ma do niego duże zaufani cały czas było go widać już w pierwszym meczu idealnie się wkomponował w drużynę To jest duże wzmocnienie dla Katowic szkoda że nie dla nas
 • Unikatowy99: Ciekawe Czy nasz mecz z Katowicami 21.01.2022 również zostanie odwołany?
 • Gepoq: Jeżeli Jasiek się nie ogarnie to będzie slabo w PO
 • Hasek64: Gepoq mówiłem o poniedziałku :) chyba czytałeś że to pierwsze spotkanie?
 • Arma: Teraz już rozumiem czemu Unia grała na dwie piątki pół sezonu, teraz każda drużyna będzie grać na dwie piątki więc Unia będzie lepiej przygotowana. Jednak Coolen wyprzedza ligę o lata.
 • Unikatowy99: Arma bez względu na wszystko na tą chwilę najlepiej i bez problemów wygląda Kraków i chyba Katowice się odradzają zobaczymy jak wypadniemy z Katowicami w bezpośredniej rywalizacji 21.01.2022
 • emeryt: na to chwile to siedzimy na fotelu lidera i doceńmy to ...
 • PEL52: A Jastrzebie wczoraj zdrowe dzisiaj juz COVID,ciekawe czy Sanok tez odwola jutrzejszy mecz,bo jesli nie to znaczy ze Jastrzebie sciemnia.
 • gbr22\\/: Jak nie mają pozytywnych wyników, ani nie zostali "uziemieni" to czemu mieli by odwołać?
 • gbr22\\/: Ściemniają to w tv, byłem dzisiaj w piekarni, od poniedziałku mają być podwyżki(a nie dalej jak miesiąc temu też były), więc ja się pytam jakim ujem mówią że będzie taniej.
 • emeryt: zarabiać coraz więcej a koszty utrzymania coraz niższe...znacie taki kraj?
 • jastrzebie: Niby po co Jastrzębie by miało ściemniać?
 • PEL52: gbr22\\/,a co grali w maseczkach?czy nie bylo kontaktu ze jedni maja drudzy nie.
 • Jersan1: emerycie prowadziles kiedyś własny biznes ?
 • emeryt: nie Sanie ale każdy kto takowy prowadzi twierdzi ze sie nie opłaca,takie hasło na dzień dobry
 • Hasek64: Emeryt jeszcze dwie kolejki I czas będzie zjeść z fotela lidera :)
 • statys: A co to za ludzka namiętność każe pani Joli z piekarni podnosić ceny? A Frankowi z młyna? A Zbyszkowi z gazowni? Obniżone będą, czy już są vaty i akcyzy, a reszta to sprawa przedsiębiorców i ich świadomości, że na rynku jest pieniądz, który można wziąć.
 • Unikatowy99: Z godnie z nowymi przepisami jeżeli któraś z drużyn nie przystąpi o 5 rundy do meczu to walkower. Więc wiemy na czy stoimy chodzi mi o mecz 21.01.2021 z Katowicami
 • Simonn23: i tak mamy farta ze we wtorek pauzujemy
 • Luque: Statysku jak widać wielu ludziom przydałoby się poprowadzić jakiś biznes żeby zrozumieli jak to działa i dlaczego rosną ceny, bo obietnice dla gawiedzi za pieniądze tej gawiedzi to się fajnie składa, jednak prędzej czy później przychodzi za to rachunek ekonomiczny..
 • hubal: jaki problem , załóż jeden z drugim działalność i powodzenia , takie bzdety wygadują ludzie typu statysa
 • jastrzebie: PELE5 nie wymyślaj farmazonów. Właśnie JKH woli być na bieżąco z meczami. Chyba każda drużyna. Unia 6 stycznia zagrała z JKH, a 9 już nie doszło do spotkania Cracovia- Unia. Nagle po paru dniach kilka przypadków zakażenia u Nas. Ale nit nie wymyśla teorii spiskowych. Będzie protokół to się zrobi ciekawie.
 • Unikatowy99: moim zdaniem już wszyscy na całym świecie uczą się żyć w dobie wirusa stąd zmiany regulaminowe między innymi w PlH. Zmiana przepisów od 5 rundy to dobry krok do którego będą się musieli wszyscy dostosować w dobie pandemi. Z tego co mi wiadomo Tychy to jedna z nielicznych drużyn której covid 19 nie dotknął i niech tak zostanie bo w innym przypadku można domniemywać że będą najbardziej poszkodowani w dobie nowych przepisów.
 • Yzerman #19: Chcecie pogadac o działalnosci gospodarczej...Ja jeszcze próbuje...Ale na to wygląda ze moze dociągne do końca miesiąca.Tak to jest opłacalne
 • Jersan1: Dlatego piszę wszyscy którzy wypowiadają się na temat działalności a nigdy tego nie lizneli niech zamilkna .Nowy Ład wy kończy połowę drobnego biznesu . Teraz bardziej opłaca się nic nie robić i żyć Z różnej masy zasiłków
 • Ksiądz Robak: Prowadzę działalność prawie 20 lat i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie pot oblewa.....taka rad jak się nie ma pojęcia to lepiej mądrze milczeć niż głupio pie.dić
 • Andrzejek111: Celem tej władzy od początku "rządzenia" jest wykończenie drobnych i średnich przedsiębiorców. I jeszcze żeby ich jakiś "orlen" przejął.
 • Yzerman #19: Robaku stwek nie zmieniłem od kilku lat..paliwo wiadomo..a gdzie reszta. A do tego kodzty....rzygać mi sie chcę.Na szczęście mam inny dochód..ale to na przetrwanie
 • Yzerman #19: A do tego nic a nic nie dostałem..tak jak restauratorzy czy hotelarze..którzy za dotacje jezdzą.BMW 8
 • Yzerman #19: ceny podniesli..a im jeszcze mało
 • Luque: Panowie takich gości co myślą jak statys to jest cała masa w kraju, najlepiej jakby rząd jeszcze powołał nowoczesnych ORMOwc... tzn. Sygnalistów do sprawdzania cen w sklepach czy przypadkiem nie są inne niż te które narzuci nie bacząc na rzeczywiste koszty rynkowe
 • Yzerman #19: Luq a to nie ma tak. Mandaty za info z kamerek.Do tego doszło...To nie nowoczesne ORMO
 • szyba666: Rado może jakiś krótki wywiad z Maxem?
 • Luque: Ajzer o ile jeszcze rażące łamanie przepisów drogowych to jestem w stanie zrozumieć, że ktoś gliniarzom podsyła to ogólnie społeczeństwo się zaczyna robić takie roszczeniowe i do tego "uprzejmie donoszę" ;p
 • Hasek64: Luk no tacy nowocześni szmalcownicy. Ludzkie śmiecie nie mające własnego życia i próbujące udawać ormo
 • Simonn23: Bramka Pawła Zygmunta przeciwko Ostrawie
 • Hasek64: Szyba a co on ci może ciekawego powiedzieć? :D że podoba mu się Polska zima, Oświęcim to wspaniałe miasto z masą zabytków i droga Benzyna na stacji? :D aha no i trener robi fajne treningi ponoć ale mamy kwarantannę drużynową i słyszałem tylko od kolegów z drużyny
 • Yzerman #19: Lu ..Nie wiem jak u Was..ale to cu u nas się dzieje...Dla mnie to juz jest koniec świata...A to niby policja robi to juz jest najnormalniej wstyd
 • Unikatowy99: Yzerman #19 podziel się co się dzieje
 • Simonn23: Zygmunt druga bramka
 • QbaSTS: Sędziowanie dramat
 • PEL52: Dzisiaj Sanok to nie ten sam co w piatek,Cracovia caly czas w tercji Sanoka
 • Andrzejek111: Sanok Sanok. Jeszcze dwie, jeszcze dwie.
 • emeryt: manie19 no nie mów że mandaty wystawiajo?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2022 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe