Hokej.net Logo

Brutalny nokaut jednym ciosem. "To jest świetne w hokeju" [WIDEO]

2023-03-31 08:43 NHL
Trent Frederic (czarny strój, Boston Bruins) w walce na pięści znokautował Lane'a Pedersona (Columbus Blue Jackets).
Trent Frederic (czarny strój, Boston Bruins) w walce na pięści znokautował Lane'a Pedersona (Columbus Blue Jackets).

Wysoką cenę można zapłacić za uderzenie kijem w twarz kapitana rywali. Przekonał się o tym ostatniej nocy gracz, który w bójce został znokautowany pierwszym ciosem.

W meczu outsidera NHL Columbus Blue Jackets z liderem ligowej tabeli Boston Bruins gracz tej pierwszej drużyny Lane Pederson padł na lód po pierwszym ciosie Trenta Frederica, który wyzwał go na pojedynek pięściarski.

Trent Frederic nokautuje Lane'a Pedersona:

Walka była pokłosiem zdarzenia, do którego doszło wcześniej, gdy Pederson przed bramką swojego zespołu kijem trzymanym oburącz trafił w twarz kapitana Bruins Patrice'a Bergerona. Początkowo sędziowie nałożyli na niego karę 5 minut, ale po obejrzeniu sytuacji na wideo zmniejszyli ją do zwykłej kary mniejszej.

Faul Pedersona na Bergeronie:

Frederic postanowił w pewnym sensie naprawić to, co uznał za błąd arbitrów.

- Kiedy widzieliśmy, że "Bergy" został tak uderzony, to było jasne, że ktoś musi zająć się tym zająć. To chyba powinno być 5 minut, ale skoro nie było, to właśnie to jest świetne w hokeju, że można też wziąć sprawy w swoje ręce - skomentował później. - Myślę, że wielu chłopaków zrobiłoby to dla "Bergy'ego". Właściwie każdy w drużynie. Po prostu była moja kolej. To część hokeja.

Bergeron w starciu z Pedersonem doznał rozcięcia ucha, ale trener drużyny z Bostonu Jim Montgomery powiedział po meczu, że stało się to po uderzeniu własnym kijem, więc nie dziwił się, że ostatecznie Pederson dostał tylko dwuminutową karę.

Nokautując rywala Frederic jednak właściwie nałożył na niego "karę meczu", bo gracz Blue Jackets musiał się udać do szatni i poddać procedurze medycznej. Do końca meczu już do gry nie wrócił.

Ceną za faul Pedersona był nie tylko nokaut, ale także gol stracony przez ekipę z Columbus w osłabieniu, którym drużyna Bruins wyrównała wynik na 1:1. A w dogrywce David Pastrňák strzelił kolejnego gola, dając zespołowi zwycięstwo w tym meczu i pewne Trofeum Prezydentów za wygranie sezonu zasadniczego.

Kibice w hali TD Garden w Bostonie dostali od zawodników już 58. zwycięstwo w sezonie, którym Bruins ustanowili klubowy rekord, triumf w rozgrywkach zasadniczych, ale również rozrywkę w postaci aż trzech pojedynków na pięści. Przed Frederikiem i Pedersonem bili się: Jakub Lauko (Bruins) z Billym Sweezeyem, a później Brandon Carlo (Bruins) z Boone'em Jennerem.

Bójka Jakuba Lauko z Billym Sweezeyem:

- Fajnie było wziąć udział w jednej z walk i fajnie, że kibice dostali ich kilka. Mieliśmy sporo bójek na wyjazdach, więc nasi kibice nie widzieli ich tak wiele, a przecież płacą pieniądze - skomentował z uśmiechem Frederic.

Czytaj także:

Liczba komentarzy: 1

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
  • J_Ruutu
    2023-03-31 13:09:17

    Redaktorze, sprawdź co to jest nokaut.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • innuendo: Olli był fajny grajek. Chociaż zawsze jak z Wami graliśmy to były bęcki i Kalle trafiał, bo się śmiałem, że mamy nie tego brata co potrzeba.
  • emeryt: innu trzeba bedzie sposobem zeby z Wami wygrać w tym sezonie ...
  • KubaKSU: Brata nie będzie
  • robson_1906: Olli z Lindgrenem i tak byli wartoscia dodaná do druzyny i ligi w tamtym czasie. Jakby wrocil to dobrze by go bylo ogladać. Aczkolwiek nie zdziwilbym sie gdyby chcial grac w bardziej turystycznym miejscu :-)
  • Beta: Syty podpisał w Toruniu
  • emeryt: Beto eme juz pisał rano,pozdro
  • Beta: eme nie przewijam okienka do góry-czytam tylko to co się pokazuje na bieżąco a rano mnie nie było tutaj :(
  • emeryt: ciekawe gdzie zagra Kapi...młody i stary
  • emeryt: na rynku coraz mniej wartościowych i perspektywicznych,Jarczyk i Wielkiewicz Bytom?
  • Andrzejek111: Wielkiewicz i perspektywa ??
  • emeryt: na bezrybiu i rak ryba
  • narut: Madziary piękny początek z Dunami...
  • hubal: Hungary cienkie jak nasi
    Duny ich dojadą , kwestia czasu
  • Beta: Król jest jeden -100 lat Rysiu
  • Andrzejek111: Węgrzy już się nagrali widzę.
  • kijek od szczotki: adolfy biją żabojadów, a gang olsena rozjechał Madziarów. Słoweńcy mogą mieć mecz o życie z żabojadami w ostatniej kolejce jak my w zeszłym roku z boratami
  • kijek od szczotki: W grupie B na dole tabeli jak śpiewała proroczo jedna taka - wszystko siś może zdarzyć
  • kijek od szczotki: @eme, uniaosw, Paskal, Jamer podpiszą coś jeszcze w tym tygodniu? Miało się dziać po MŚ a na razie lekka posucha...
  • Oilers: Ma ktoś kontakt z dyrektorem Rzeszutko?, niech sprawdzi messangera, może uda sie fajny sparing zorganizować
  • narut: widziałem tylko I tercję Madziarów - teraz sprawdzam i oczom nie wierzę.... pogrom.. Dunowie im nieźle skórę sprali w II i III tercji... to już wstydliwa porażka dla Madziarów... dali sobie wbić aż 8 bramek..
  • Beta: chyba co niektórzy się pośpieszyli z bramkarzem
  • Paskal79: Kijek spokojnie będą ogłoszone kontrakty.....:-)
  • kijek od szczotki: To na pewno, jeno kiedy? ;)
  • kijek od szczotki: I kogo? ;)
  • emeryt: pradawna przepowiednia głosi ze "...zanim bób na stołach Waszych zagości,trzy podpisy sprawio Wam dużo radości..."
  • emeryt: "...a imie Jego Hegemon 2.0..."
  • emeryt: Linus,DOT,Soder,Dima,pytanie kto jeszcze....moim zdaniem Adrian bo ma pare,dynamike i potrafi szarpnąć
  • emeryt: Beza też pasuje charakterem do układanki Wielkiego Robsona
  • kijek od szczotki: Charakterem może i tak eme. Ale poziom w THL powoli rośnie, a Beza pewnego poziomu już nie przeskoczy
  • kijek od szczotki: sezon na bób dopiero w czerwcu
  • kijek od szczotki: przydałby się jakiś kocur, co w sezonie punktów 70+ natrzaska
  • kijek od szczotki: albo najlepiej trzech takich kocurów ;) jak niegdyś Prima-Pajerski-Gusov. Pamięta to jeszcze ktoś? 238 pkt tego piekielnego trio, sezon 98/99 czasy Wielkiej Unii a kręcili bączki między naszymi...
  • emeryt: taaaa,zimny ch.am co to wejdzie,swoje ukuje
  • kijek od szczotki: drań bez serca, który nie zna słowa litość
  • emeryt: trio co sie zowie,to był atak 2 poziomy ponad lige
  • emeryt: jeszcze Roszczin
  • hubal: sąsiad ma 4y kocury młode
    wykastrować i do Unii :)
  • emeryt: Prima jeszcze w pape umiał dać
  • kijek od szczotki: ale mieli tylko jedną taką piątke i ich zajechali. w PO odpadli od razu w ćwierćfinale, chyba ze Stoczniowcem jeśli mnie pamięć nie myli
  • emeryt: z tamtych lat tylko Roman Steblecki....zawsze Unia załatwiał w końcöwkach meczów....był taki mecz Cracovia w osłabieniu ,minuta do końca,Steblecki rajd spod swojej bramki,slalom miedzy naszymi....to był przekozak
  • emeryt: Piotr Baryła i jego bomby z niebieskiej
  • emeryt: tego nam nikt nie zabierze kochani
  • emeryt: prezesie SKH a moze by tak cykliczne art o bohaterach tamtych lat....Radzie fajnie byłoby powspominać
  • kijek od szczotki: tak to drzewiej bywało, piękne czasy
  • emeryt: Soliński-Fraszko-Minge taaaaa
  • kijek od szczotki: a tymczasem Szwedy dla mnie jakby dziś bez pazura, choć 60 strzałów
  • emeryt: ciekawe kiedy chłopoki zaczno ładować aku na sucho
  • krych: Prima, Gusov,Pajerski to był atak z SMS Warszawa. Niewiele brakło żeby Unię zdetronizować w tamtym czasie...
  • JohnnyyHockey: We got Reino
  • JohnnyyHockey: We got Barky
  • JohnnyyHockey: We got Boqvist
  • JohnnyyHockey: We got Forsy
  • JohnnyyHockey: We got Aron
  • JohnnyyHockey: We got Bobby
  • JohnnyyHockey: Lets go panthers
  • PanFan01: Let's Go You Cats
  • PanFan01: Johnny będziesz oglądał ?
  • narut: liście choć w swej strukturze liche i opadłe ale nie należy zapominać, że mimo to można się na nich pośliznąć... a dzisiaj odpalili jeśli tak można powiedzieć i Auston i Pacioretty.. zwłaszcza ten ostatni mnie zadziwił niemało... ale wydaje się, że jest to już optimum tegoroczne tej dziwnej drużyny.. kwestia lodowiska tutaj bez znaczenia
  • kijek od szczotki: sporo jednak sesemesom brakło krych. atak faktycznie z kosmosu, chyba najlepszy jaki widziałem na naszych taflach. ale na lodzie byli przez pół każdego meczu, zajechali ich w sezonie i potem gładko przegrali PO już w ćwierćfinale
  • emeryt: Załamaj to jeszcze aktualne ?
  • Paskal79: Eme 👍
  • Paskal79: Pisało na HN że zaczynają 1 czerwca,a mi się obiło o uszy że 19 maja....
  • emeryt: Pascalu ktos jeszcze z thl czy juz tylko przedłużenia i nowi?
  • JohnnyyHockey: Fanie niestety nie bo mialem na rano zajecia tam jakies
  • JohnnyyHockey: Ale lipa 0:2
  • uniaosw: Dima na pewno i oby On...
  • emeryt: moze Mark dałby sie namówić na kombek
  • Andrzejek111: Jest tu paru dobrze zorientowanych gości ale Paskal niestety do nich nie należy eme.
  • NTjacek: Ale fajnie Hamerykany Niemców tłuką
  • Paskal79: Andrzejek niech coś napiszę,bo ja mam słabe wiadomości, pisałem w marcu że będziemy grać o medale i będzie dobrze,a tu nic.... składu nie...i się nie, spowiada co pisałem pewnie dwa miesiace temu.....
  • Paskal79: Były jeszcze temat z naszej ligi obrońca....
  • Paskal79: No i przedłużenia na pewno...
  • emeryt: Horzel jak tam z Wielkim Robsonem relacje....?
  • hanysTHU: Jetzt geht los!
  • narut: sędziowane na mś też widzę, że dalej niezłe... oj niezłe..
  • Paskal79: Oglądałem Finów,bo Niemcy -Usa miało być po meczu a tu 3:3....:-)
  • Paskal79: 4:3 teraz...
  • narut: Paskalu bo powinno być po meczu tylko Panowie sędziowie o poziomie THL-systemu wzięli się spektakularnie do roboty. Zamiast ewidentny wysoki kij odgwizdać na Amerykaninie to ci kontrę puścili z której padła bramka na 3-2... a po chwili wykluczyli Benniersa za rzekomy wysoki kij, którego z kolei nie było .. no i padła bramka na 3-3... w III tercji Stachowiak wywalił ręką intencjonalnie krążek za bandę i co? i nic.. nie było kary za opóźnianie.. także niech się cieszą z tego 3-6 Niemcy..
  • Prorok: Eme ochłoń jaki chorzel, cienki i chamski grajek
  • Prorok: Mark już miał swoją szansę, zrobił jak zrobił, więc niech spier....
  • Arma: milczenie jest złotem
  • uniaosw: Już niedługo milczenie przerwie nasz guru
  • Paskal79: Mark myślę że nie jest w notesie Robsona...:-)
  • Beta: 19 letni utalentowany wychowanek podpisał 3 letnia umowę z JKH
  • hubal: siatka w Jastrzębiu też upada Betko
  • emeryt: Beto a co sie dzieje z Onakiem,niewiele grał w były duze nadzieje w stosunku do niego
  • emeryt: Proroku....troche szacunku dla Marka,grał dla Unii,strzelił gola na wage MP
  • Beta: myślę że młodzi będą grali tylko info ukazuje się stopniowo...Onak,Laszkiewicz,Osiadły to młodzi zdolni ,ze Stolarskim właśnie podpisano
  • Beta: możliwe że na dniach kolejny napastnik się pojawi (z Finlandii)
  • Arma: Riku Sihvonen
  • emeryt: kiedys Sanok,pograł troche w czechosłowacji,kawoł chłopoka,da rade w JKH
  • emeryt: no,zobaczymy jak ci faktycznie młodzi dadzo sobie rade w thl....wielu na sb domagało sie ich zamiast " Finów z 3 ligi",w Polonii i JKH wydaje sie ze bedzie ich najliczniejsze grono
  • emeryt: Beto Emil zostaje?
  • Beta: szczerze to nie wiem ale mam nadzieję że tak
  • Beta: bo miał też zostać Kasperlik z Racem a jak się skończyło wszyscy wiemy
  • Arma: On już na pewno kocha rodzinny klub hokejowy i zostanie
  • Beta: Kasperlik wybrał kasę chociaz na treningi miałby blisko ,Rac ....nie powiem bo obiecałam
  • Beta: treningi w Karwinie ponoć
  • emeryt: poprostu Rac marzy zeby sportowo kariere zakończyć w klasowym klubie i zagrać dla najlepszych kibiców w Polsce
  • Luque: Po czym po pierwszych dwóch rundach złapie kontuzję i będzie szukał formy do końca PO...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2025 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe