Hokej.net Logo
MAR
25
MAR
26
MAR
27
MAR
30

Hašek krytykuje NHL za syna Owieczkina. "Naplucie w twarz zabitym ukraińskim dzieciom" [WIDEO]

2023-02-06 13:39 NHL
Legendarny Dominik Hašek (z lewej) skrytykował NHL za udział Aleksandra Owieczkina z synem w konkursie umiejętności przed Meczem Gwiazd.
Legendarny Dominik Hašek (z lewej) skrytykował NHL za udział Aleksandra Owieczkina z synem w konkursie umiejętności przed Meczem Gwiazd.

Legendarny Dominik Hašek skrytykował NHL za zdarzenie, do którego doszło podczas konkursu umiejętności przed Meczem Gwiazd NHL. - To naplucie w twarz zabitym, rannym i porwanym ukraińskim dzieciom - stwierdził słynny Czech. Komisarz NHL nie zgadza się z opinią byłego bramkarza.

Chodzi o sytuację, która miała miejsce podczas konkursu na najefektowniejsze zakończenie akcji "sam na sam" z bramkarzem. Aleksandr Owieczkin wystąpił w tej konkurencji w specjalnie stworzonej parze z Sidneyem Crosbym, a dodatkowo ze swoim małym synem Siergiejem.

Dzięki ocenom specjalnego jury to właśnie oni wygrali tę konkurencję (wideo poniżej).

Dopuszczenie do udziału w imprezie syna Owieczkina nie spodobało się Haškowi.

- NHL upadła na dno. Pozwolenie synowi Owieczkina, żeby wystąpił na lodzie w NHL All-Star jest napluciem w twarz ok. 500 zabitych, tysiącom rannych i dziesiątkom tysięcy porwanych ukraińskich dzieci. NHL i Gary Bettman [komisarz NHL - red.] muszą zapłacić za ten haniebny akt - napisał na Twitterze.

Hašek od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę krytykuje NHL za to, że ta pozwala rosyjskim hokeistom wciąż występować na jej taflach. 

Owieczkin to z kolei jeden z najbardziej aktywnych przez lata w poparciu dla Władimira Putina sportowców w Rosji. Dobrze zna rosyjskiego prezydenta osobiście, a w 2017 roku założył ruch społeczny "Drużyna Putina", który skupia sportowców i celebrytów popierających rosyjskiego prezydenta. Napastnik Washington Capitals cały czas jako zdjęcie profilowe w serwisie Instagram ma ustawione to z Putinem, mimo że nieoficjalnie wiadomo, iż klub Washington Capitals nakłaniał go, by je zmienił.

W lutym, zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zapytany na konferencji prasowej o swoje poparcie dla Putina w tej sytuacji, rosyjski gwiazdor odpowiedział:  Cóż, on jest moim prezydentem. Ale ja nie jestem w polityce. Jestem sportowcem. I mam nadzieję, że wszystko się wkrótce skończy. To jest w tej chwili trudna sytuacja dla obu stron. Ja nie mam nad tym kontroli.

W tegorocznym Meczu Gwiazd NHL wzięło udział 9 rosyjskich hokeistów, co jest rekordem w historii tej imprezy. Hašek na swoim Twitterze skrytykował też portal internetowy czeskiego dziennika "Sport", który artykuł o konkursie umiejętności zatytułował "Hokejowe święto".

- Hokejowe święto? NIE, najbardziej obrzydliwa reklama rosyjskiej wojny i zbrodni, w tym ludobójstwa na ukraińskich dzieciach. (...) Zdajecie sobie sprawę, że ten tytuł pomaga promować rosyjską wojnę i zbrodnie? - pytał.

Komisarz NHL Gary Bettman nie zgodził się z opiniami Haška.

- Dominik Hašek był naszym aktywnym krytykiem w zeszłym roku. Ma prawo do swojej opinii, ale nie wydaje mi się, żeby ona oddawała stanowisko Czechów albo czeskich władz. Przy okazji, nie zgadzam się z nim - skomentował Bettman.

Hašek w ubiegłym roku aktywnie działał na rzecz tego, by rosyjscy hokeiści nie zostali wpuszczeni do Czech na otwierające sezon mecze Nashville Predators z San Jose Sharks. Pod wpływem jego zabiegów czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało wówczas, że nie wyda Rosjanom wiz, ale ostatecznie czeskie władze musiały hokeistów wpuścić, ponieważ uzyskali oni wizy w innych państwach strefy Schengen.

Mistrz olimpijski z Nagano i dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya, który swoją karierę sportową kończył w 2011 roku w barwach Spartaka Moskwa, jak zwykle został za swoje słowa skrytykowany w mediach rosyjskich, przy czym większość z nich pisze tylko ogólnie, że nie podobał mu się udział rosyjskich hokeistów w Meczu Gwiazd, nie odnosząc się do wpisu na temat syna Owieczkina i ukraińskich dzieci.

Z kolei popularny portal Allhockey.ru cytując wpis o synu Owieczkina, przetłumaczył jedynie to, że zdaniem Czecha jest to "naplucie w twarz ukraińskim dzieciom", pomijając fragment o dzieciach zabitych, rannych i porwanych.

W ostrych słowach zaatakował Czecha były legendarny hokeista i trener Wiaczesław Bykow, który kiedyś był także trenerem-konsultantem przy reprezentacji Polski.

- Dominik Hašek oszalał. Wygląda na to, że często dostawał krążkiem w głowę. Nie wie, jak inaczej się wyróżnić. Przyzwyczaił się, że się pojawia w wycinkach gazet i nagle o nim zapomnieli! Więc przypomina, że taka osoba istnieje. Jednym słowem nienormalny! - skomentował Bykow.

Przeczytaj dodatkowo
Liczba komentarzy: 15

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Lista komentarzy
 • RafałKawecki
  2023-02-06 14:09:22

  Że ruscy to ślepa uliczka ewolucji, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Natomiast zawsze znajdą się tacy, którzy na tego typu kreaturach będą chcieli zarobić. W NHL kimś takim jest Gary Bettman. Na ironię zakrawa fakt, że reprezentuje naród, który swego czasu bardzo aktywnie ściągał pieniądze z firm, które "zarobiły na zagładzie".

 • beny77
  2023-02-06 16:08:34

  Gdyby powiedział że tęczówki to zbo....ńcy to by go zaraz wywalili

 • kijek
  2023-02-07 01:34:41

  Że mu się nie znudzi tak ciągle skamlać, i tak uj z tego wynika.

 • RafałKawecki
  2023-02-07 08:30:07

  Zawsze jest sens nazywać podłość podłością. Sens tym większy im bardziej inni się do podłości przyzwyczajają.

 • kijek
  2023-02-07 09:49:53

  Sens ma działanie, które może przynieść efekt. Czesi jakby się uparli to by mogli Sowietów nie wpuścić. Zapomnieli tylko dodać, że ich ddużyny jasno się określiły, albo wszyscy albo w d.... mają taki wyjazd. Tak na marginesie to było też zdanie Czechów z tych drużyn, przynajmniej oficjalnie. Więc rzeczywistość wygląda tak, jakby kilka razy za dużo dostał krążkiem po łbie.
  Jak Sowietom pozwolą wystąpić na IO to kolo chyba samospalenia dokona.

 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY
  2023-02-07 12:23:45

  Panie Kawęcki, a czymże zawinił Ovi i jego syn? Piszesz o ślepej uliczce ewolucji ale to Europa coraz bardziej wariuje, a w Rosji promują normalne rodziny. Nigdy nie będę lubił Rosji czy Niemiec, bo moja rodzina zbyt dużo wycierpiała od tych narodów ale w tej sytuacji [****]nie Rosjan tylko za pochodzenie to zwykły rasizm. Niestety świat zachodu zwariował i im ktoś głupszy czy bardziej odklejony tym bardziej jest promowany. Z jednej strony media pier.olą o tym jak Putin niszczy opozycjonistów i ich rodziny, a z drugiej domagają się od zwykłych Rosjan krytyki Putina i jego zagrywek. Przecież to jest hipokryzja lvl. Expert.

 • Keny
  2023-02-07 13:36:04

  Co zawinił? No nic. Tylko tyle, że jest cały czas kapitanem "Drużyny Putina" i doradcą Dynama Moskwa.
  Większość wybitnych rosyjskich zawodników wywodzi się z klubów wojskiwych (inaczej żołnierze po przysiędze) lub innych resortów siliwych jak np. KGB i ich sztandarowy klub Dynamo Moskwa. Haszek wie, że Ovi jest agentem KGB z Dynama Moskwa i wykonuje zadania propagandowe na rzecz swojej ojczyzny. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to powinien na spokojnie prześledzić sposób sponsorowania sportu w obecnej faszystowskiej, a dawniej sowieckiej Rosji.
  Ilu malych synów wystąpiło w tej imprezie?
  Ilu zawodników zostało w taki sposób uhonorowanych?
  Tylko wychowanek i doradca (KGB) Dynamo Moskwa, by pokazać, a to pokazuje, że ruski mir działa.
  Dlatego Haszek tak zareagował.

 • Keny
  2023-02-07 13:52:35

  Ovi, to nie jest zwykły Rosjanin. Wybitny zawodnik (specjalnie nie piszę sportowiec), który popiera swoich dobroczyńców, czyli mateczkę Rosję i KGB, które pozwoliły mu wejść na szczyt. Może i jest zakładnikiem Putina, ale działanie, które promuje go dalej na świecie, jest działaniem CELOWYM, ocieplającym reżim moskiewski, za gruby hajs z Kremla.

 • RafałKawecki
  2023-02-07 14:10:23

  Panie Hokej_Fan_GKS_TYCHY, Putin nie jest przypadkowym dyktatorem. Jest wytworem ruskiego sposobu myślenia i ruskiego patrzenia na świat pielęgnowanego od stuleci. Pielęgnowanego właśnie przez "zwykłych Rosjan", którzy tylko chcą zarobić i "nie interesują się polityką". Gdyby nie interesowali się polityką w tym sensie czy na odnawialne źródła energii idzie w Rosji 1 czy 2% środków z budżetu to może przymknąłbym na to oko. Niestety nie interesują się też tym, że ich armia na masową skalę morduje cywilów oraz gwałci kobiety i dzieci. Co najbardziej szokuje, słów dezaprobaty/zaniepokojenia/współczucia nie widać nawet ze strony Rosjan, którzy siedzą (jak Owieczkin) na Zachodzie i korzystają z dobrodziejstw demokracji, dobrobytu i swobody wypowiedzi.

 • J_Ruutu
  2023-02-07 15:41:17

  "Europa coraz bardziej wariuje, a w Rosji promują normalne rodziny." - hahaha, komuś tu ruska propaganda za mocno weszła.
  A "czym zawinił Ovi"?
  Że wciąż jest "twarzą" (choć dla mnie już tylko m ordą) tejże ruskiej propagandy. I siedząc tyle lat na tym "strasznym zachodzie" udaje że nic się złego przecież nie dzieje, wojny nie ma, ruscy nikogo nie napadli itp itd.
  I w ogóle nie będę zdziwiony gdy kiedyś wyjdzie na jaw że jest on człowiekiem kgb, tak jak jego idol.

 • Patrick Albert Dole
  2023-02-07 16:34:58

  Myślę, że jednym z powodów, dla których polski hokej jest tak słaby jest to, że istnieje bardzo silne rosyjskie lobby hokejowe na arenie międzynarodowej, w iihf (Pavel Bure) i w NHL. Szczerze mówiąc, naprawdę mam w [****] NHL. Jest ona coraz gorsza odkąd Wayne Gretzky przeniósł się do Los Angeles, a Quebec Nordiques do Colorado. Teraz masz ponad sześciu graczy NHL z urodzonych w stanie w Arizonie i Polska nie miała gracza NHL w ciągu ostatnich 20 lat. Ponadto NHL promuje ideologię LGBQT, która mi się nie podoba, a IIHF promuje kobiecy hokej, który również mi się nie podoba i w Polsce z zaledwie 25 lodowiskami jest zupełnie bez sensu. Więcej czasu na lodzie powinni mieć chłopcy. Gdyby Polska miała trzy tysiące krytych lodowisk, tak jak Kanada, moglibyśmy się bawić w hokej kobiet, ale teraz to naprawdę bez sensu. Priorytetem powinien być lepszy hokej męski w Polsce, który może konkurować z każdym krajem.

 • Patrick Albert Dole
  2023-02-07 16:42:02

  Dlaczego Wiaczesław Bykow został konsultantem reprezentacji Polski?

 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY
  2023-02-08 03:11:36

  Hahahaha. Szkoda słów. Oglądajcie sobie dalej te swoje telewizje i słuchajcie swoich autorytetów, a niebawem będziecie ze smakiem zajadać się robaczkami, bo przecież ci co mówią, że to nienormalne to ruskie trolle. I tak. W Rosji stawiane są pomniki rodzin z dziećmi, a u nas na zachodzie:
  https://globalne-archiwum.pl/jawny-satanizm-w-rzymie-posag-demona-molocha-zostal-wystawiony-przed-koloseum-miejscu-kazni-chrzescijan/

 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY
  2023-02-08 03:17:10

  Ovi agentem KGB hahahaha. USA to nie Polska.
  I na tym zakończę, bo nie ma sensu tracić czasu na ludzi biorących swoją wiedzę z telewizji lub innych mediów głównego nurtu.
  Pozdrawiam jaśnie oświeconych i nieogarniętych propagandą :)

 • RafałKawecki
  2023-02-08 12:08:00

  @Hokej_Fan_GKS_TYCHY
  Ty też czerpiesz z mediów głównego nurtu. Tyle, że ruskiego.

Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
 • Zaba: Brawo!!!!
 • KuzynKSU: Nasz brąz. Wasze zloto. Gratulacje
 • jack_daniels: Szczere gratulacje dla GieKSy
 • Jamer: Gratulacje Katowice!
 • KuzynKSU: Płachta MVP
 • hanysTHU: Gratulacje Gieksiorze!
 • thpwk: Drugi mecz kluczowy był
 • Hokej_Fan_GKS_TYCHY: Gratulacje dla Gieksy. Zasłużone mistrzostwo.
 • hanysTHU: Trefiłech wynik...
 • burgund: Gratulacje z Kraka!
 • Zaba: Brawa tez dla Irka Jarosza, który robi tam w Kato bardzo dobra robotę
 • Luque: Brawo Katowice, byliście lepsi.. a czemu My tacy słabi...
 • dzidzio: Chyba nikt nie ma wątpliwości kto był najlepszym graczem w tym sezonie zresztą w poprzednim też był to najlepszy gracz w naszej lidze taka prawda.
 • hanysTHU: Łuk, ciesz się że srebra,bo o brąz tez byście nic nie ugrali.
 • thpwk: Dzięki dla drużyny. Opadną emocje to i to srebro będzie cieszyć po zawirowaniach z ostatnich sezonów z rudym figurantem na ławce
 • Andrzejek111: Graty Gieksa.
 • botanick: Dzięki dla Naszych za srebro,graty dla Katowic za majstra.
 • ksu79: Gratulacje Gieksa ;)
 • thpwk: Pytanie, czy możliwe jest aby pasożyt Matczak dał już spokój temu klubowi?
 • botanick: Tak jak pisałem Puchar Polski i srebro,nima źle.
 • KuzynKSU: Piękny sezon. Piękne play-off. Do następnego. Pozdrowienia dla wszystkich normalnych kibiców hokeja
 • thpwk: Szkoda, że MP poza Liga Mistrzów
 • jack_daniels: thpwk daj już spokój bo tylko uruchomisz żabę
 • thpwk: Niech się uruchamia, przegrana Tychów to jego jedyne pocieszenie w tym sezonie
 • Arma: Teraz 4 miechy czekania i zaczną się ploteczki transferowe.
 • KuzynKSU: PANIE Płachta szacun
 • jastrzebie: Półfinały ciekawsze niż finał.
 • Zaba: Plachta w mojej opinii byłby lepszym trenerem repry...
 • uniaosw: Zdecydowanie
 • thpwk: Murray pozdrów wojtusia matczaka
 • calan: Gratulacje za wicemistrzostwo i puchar Polski dla GKS Tychy 💚🖤❤️
 • jack_daniels: No widziałeś jak go zlał Murray
 • thpwk: A powinien podać mi rękę i porządnie się zaśmiać w twarz
 • thpwk: Mu*
 • Luque: Trenerze Sidorienko dzięki za sezon, wiem że w przyszłym już się nie zobaczymy
 • uniaosw: Eme Twój Mrugała MP no mosz
 • jack_daniels: Luque pewne info?
 • swojak: ha ha ha za Wisłą zwalniają ha ha ha
 • Zaba: Przeciez Sidor ma przedłużony kontrakt do końca przyszłego sezonu
 • Zaba: Nie płonie kapelusz?
 • Zaba: Choc w sumie obronili mistrza więc 😀
 • jastrzebie: Płachta już był w reprezentacji. Kalaber wykonał zadanie i awansował rok temu.
 • Luque: Żaba zawsze musi być kozioł ofiarny, patrząc na ten styl z finału to mnie to nie zdziwi...
 • Zaba: To było za wcześnie. Teraz jest na innym poziomie...
 • hanysTHU: Jakiś długi był to sezon ligowy. I cieszę się ,że już się skończył. Teraz czas na play-off u naszych południowych sąsiadów oraz na mistrzostwa świata elity jak i jej zaplecza.
 • Luque: Co do reprezentacji to Płachta robił błędy w przygotowaniu fizycznym... zawsze przeztrzelił z formą i zawodnicy mieli ołowiane nogi
 • Zaba: Luque... ten styl nie był taki zły. Emocje opadną to oinaczej będziecie patrzeć na to złoto...
 • Luque: Styl był słaby, to nie jest ten GKS Tychy jaki znamy...
 • Zaba: Przeżyłem z Unia pięć przegranych finałów z rzędu z jednym przeciwnikiem. Przeżyłem przegrany mecz finałowy 10-0...
 • Luque: Zeszłoroczne półfinały stały na b. wysokim poziomie, dzisiaj wyglądaliśmy jak Unia w zeszłym roku...
 • Zaba: Mieliście znacznie więcej sił niż Unia w zeszłym sezonie...
 • PEL52: A teraz niech sie wyloniom Ci ktorzy sie wysmiewali z Unii ze dostali 4-0 w finale
 • Zaba: Dziwiłem się, że Kato tak.lekko odpuściły 3 miejsce przed PO przegrywając z Sosnowcem czy Toruniem (juz nie pamietam), sle jak widać przewidzieli, kto z pierwszej czwórki będzie najsłabszych w półfinale:) Było to ryzykowne, bo omal nie odpadli z JKH, ale się opłaciło
 • PanFan1: @Zaba - to ja chyba przeżywałem te 5 finałów razem z Tobą przyjacielu, tylko bardziej na żółto 😉
 • Zaba: Bylem na wielu z tych meczów finalowych w NT...
 • emeryt: Żabo żegnasz sie z tym światem?
 • PanFan1: ... dlatego piszę kibicom gieksy, gratulując za razem, macie swój gwiezdny czas, przeżywacie uzasadnioną euforię, zapamiętacie to do ostatniego oddechu
 • Zaba: Na szczęście odrobiliśmy sobie później te pięć lat z nawiązką i również wygraliśmy mecz finałowy 9-0 lub 9-1 nomen omen z Katowicami
 • Luque: Ciekawe czy Pasiutki i inni zagrają w kadrze...
 • emeryt: Robercie Mrugała grty za MP,a gdzie wiadro oscypków o które prosiłem?
 • PanFan1: Myślę że tak Luque, pojawili się poważni sponsorzy, stawiam że będziemy mieć najsilniejszą kadrę na mistrzostwach od lat, o ile Kalaber czymś nie zaskoczy, w co wątpię
 • Zaba: Kapica juz wypadl
 • Zaba: Najsilniejsza byłaby z Wronka, Mroczkiem, może i Cichym...
 • emeryt: PanFan gratulacje dla całej Katowickiej społeczności kibicowskie i dla Ciebie
 • PanFan1: Zobaczymy, jak był parę lat temu w pełni zdrów, to kadrze nie odmawiał, nawet jak inne gwiazdeczki odmawiały (inna rzecz że za czasów Chwałki, mieli pełne prawo)
 • PanFan1: @eme aż boję się spytać czego mi gratulujesz, nie widziałem się jeszcze dziś z żoną 😉
 • Luque: PF1 hahaha ;P
 • emeryt: aaa mieszana para,no mosz
 • PanFan1: toś doyepał tera Eme 🤣
 • jastrzebie: I po sezonie.
 • Luque: No cóż zostają Nam tylko mecze reprezentacji, oby były one po Naszej myśli ;)
 • Zaba: Jest duża szansa. Najwieksza od wielu lat, bo później to już tak dobrze nie będzie wyglądało...
 • emeryt: Radzie bardzo fajnie zaprezentowałes sie szerszej publiczności w TVP Sport,zostałes hokejowym Mateuszem Borkiem
 • emeryt: dziesiejszy mecz obfitował w ciekawe wtdarzenia na lodzie,do tego głosny kulturalny doping,dobra godzina meczu,ciekawi jako oglądalnośc przedstawi tv
 • emeryt: czy bedzie od jutra uruchomiona zakładka Transfery 23/24? pozdro,bez napinki
 • uniaosw: Mam takie odczucie, że powinniśmy wszyscy razem kibice, zarząd, sponsorzy zrobić wszystko żeby zrobić wkońcu tego majstra. Zrobić dobre transfery, Zrobić akcje Karnety 2.0 i razem to udźwignąć bo to już 20lat...
 • emeryt: za pierwszego Zupy karnety fajnie poszły cos koło 800 szt,nasza s-becka społeczność +Bobersi so gotowi do tego wyzwania
 • hokejowy100: Panowie, kluczem do tego jest marketing. A jeśli ten w Unii nie istnieje, to musimy sami się za to wziąć
 • uniaosw: Plus bardzo bym chciał żeby krzesełka były w końcu biało niebieskie a nasi hokeiści doczekali sie klubowego autokaru :)
 • emeryt: jak mawiał S.Anioł...teraz potrzebni są tacy ludzie z dołu. Ludzie prości, ale rzetelni. Tacy, co to potrafią dobrze pracować i dobrze walnąć pięścią w stół, kiedy trzeba!Na kierownika propagandy SB proponuje kolege emeryta-kto jest przeciw? nie widze
 • wpv: @emeryt, skoro pragniesz nowej zakładki transfery, to już jest :D
 • emeryt: cudownie wpv ,pozdro
 • uniaosw: No to teraz oficjalnie otwarcie sezonu ogórkowego witamy
 • emeryt: ale że Tuukka...
 • Oświęcimianin_23: Oszukane ta zakładka, Padakina nie ma w zainteresowaniu Craxy :)
 • hubal: ale tłok w rubryce transfery
 • born-for-unia: Unia chciała klasycznie się wpisać; "pierwszy" ;)
 • emeryt: kiedy emeryt samozwańczo ogłosił sie kierownikiem propagandy na sb,ten przestał chwilowo działać...przypadek? nie sądze
 • PanFan1: Pół godzinki do meczu Bruins v Penguins 👏
 • mario.kornik1971: działa już SB?
 • uniaosw: Ale że Krk zmienić na Osw..
 • emeryt: tym bardziej że chodzi właśnie o niego...
 • gieksa76: MISTRZ MISTRZ GKS
 • unista55: Zostawił już sprzęt w Osw?
 • gieksa76: JESZCZE NIE IDZIEMY SPAĆ BĘDZIEMY CHLAĆ MAMY MISTRZA [****] M A Ć
 • Figowiec22: nie idzcie spać nalezy sie wam gratulacje zaslużone
 • gieksa76: MISTRZEM POLSKI JEST GIEKSA
 • gieksa76: JAK POWIEDZIAŁ JACEK PŁACHTA IDZIEMY PO HATTRICKA
 • statys: 1234 --> 4321
  Co za sezon, co za permutacja!
 • PanFan1: Pens v Bruins - jest moc 💪
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2023 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe