
Re-Plast Unia Oświęcim wykonała zadanie i w meczu 34. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonała na własnym lodzie Podhale Nowy Targ 6:0. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Kamil Sadłocha, który otworzył i zamknął wynik spotkania.

W ostatniej ligowej kolejce w tym roku hokeiści KH Podhale Nowy Targ przegrali z Texom STS Sanok 3:5. Gospodarze byli aktywni w tercji rywala, lecz popełnili karygodne błędy w defensywie, które trzykrotnie wykorzystał fiński napastnik Lauri Huhdanpää.

Andrej Themár, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Podhala Nowy Targ, nie zawiesił łyżew na kołku. Słowacki napastnik, który dwukrotnie był najlepszym strzelcem naszych rozgrywek, przeniósł się na Półwysep Apeniński.

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec nie dało żadnych szans Podhalu Nowy Targ, wygrywając pewnie 5:0 w meczu Tauron Hokej Ligi. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej ceremonii, podczas której uhonorowano byłego zawodnika gospodarzy, Tomasza Kozłowskiego, wręczając mu pamiątkową bluzę. W trakcie meczu miejsce miała także akcja Teddy Bear Toss.

Alex Horawski zdecydował się wrócić do Podhala Nowy Targ. 27-letni golkiper będzie walczył o miejsce słupkami między innymi z Pawłem Bizubem.

Marcin Kolusz, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, pożegnał się z Podhalem Nowy Targ. Kontrakt doświadczonego zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron.

Wszystko wskazuje na to, że Marcin Kolusz pożegna się z Podhalem Nowy Targ. Blisko 40-letni zawodnik uczestniczy w treningu Re-Plast Unii Oświęcim.

To już pewne! Patryk Wajda sezon 2024/2025 dokończy w zespole Re-Plast Unii Oświęcim. Doświadczony obrońca ma wypełnić lukę po kontuzjowanym Joonasie Uimonenie, który w tym sezonie już nie zagra.

Patryk Wajda nie jest już zawodnikiem Podhala Nowy Targ. Wiele wskazuje na to, że doświadczony defensor jest już po słowie z nowym pracodawcą.

Dwumilionowy dług i seria 26 porażek z rzędu - tak wygląda obecnie sytuacja najbardziej utytułowanego klubu hokejowego w Polsce. Podhale Nowy Targ, 19-krotny mistrz kraju, zmaga się z najpoważniejszym kryzysem w swojej 92-letniej historii.

Comarch Cracovia pokonała na wyjeździe Podhale Nowy Targ 8:2 i przełamała serię pięciu porażek z rzędu. Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się Tim Wahlgren, który miał udział przy czterech bramkach zdobytych przez swój zespół.

Tylko przez jedną tercję wynik spotkania między Podhalem Nowy Targ, a Comarch Cracovią był sprawą otwartą. "Pasy" pokonały ekipę z Nowego targu, aż 8:2 w meczu 30. kolejki TAURON Hokej Ligi. Zabójcza dla nowotarżan okazała się być druga formacja krakowskiej ekipy, która była odpowiedzialna za połowę bramek podopiecznych Marka Ziętary.

Pierwsze w sezonie bramki Adriana Jaworskiego i Patryka Koguta dodały blasku przekonującemu zwycięstwu KH Energa Toruń nad Podhalem Nowy Targ. Do listy strzelców dołączył także Andrij Denyskin, który w efektowny sposób przypieczętował los swojego byłego klubu. Gospodarze zdominowali rywali, zdobywając aż siedem goli i nie pozostawili żadnych wątpliwości co do swojej wyższości.

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie pokonali na wyjeździe Podhale Nowy Targ 7:4 w meczu 28. kolejki TAURON Hokej Ligi. Podopieczni Róberta Kalábera częściej byli przy krążku i stworzyli sobie więcej okazji, ale "Szarotkom" należy się kilka dobrych słów za ambicję i góralską zawziętość.

Jednym z najważniejszych ogniw formacji obronnnej GKS-u Katowice w obecnym sezonie jest Travis Verveda. 27-latek świetnie wywiązuje się ze swoich nominalnych zadań defensywnych, jak również stara się ciężko pracować w tercji rywala. Po zakończonym meczu przeciwko Podhalu Nowy Targ, Kanadyjczyk w krótkiej rozmowie podsumował ostatnie występy GieKSy.

Hokeiści Podhala Nowy Targ ulegli w wyjazdowym pojedynku GKS-owi Katowice 0:10. Po zakończonym spotkaniu zaproszenie do naszego redakcyjnego mikrofonu przyjął Marcin Kolusz. Z weteranem polskich tafli podsumowaliśmy spotkanie oraz porozmawialiśmy o szansach, jakie otwierają się przed nowotarską młodzieżą.

GKS Katowice pokonał przed własną publicznością 10:0 Podhale Nowy Targ. Dla podopiecznych Jacka Płachty było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo w TAURON Hokej Lidze. Dubletem strzeleckim popisali się Ben Sokay oraz Marcus Kallionkieli, a premierową bramkę na ekstraligowych taflach zanotował Maksymilian Dawid.

Tomasz Szczerba, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, rozstał się z Podhalem Nowy Targ. 20-letni napastnik przeniósł się do JKH GKS-u Jastrzębie.

Kibice Podhala Nowy Targ z pewnością nie będą dobrze wspominać 92. urodzin swojego klubu, bowiem w tym dniu "Szarotki" uległy na własnym terenie Re-Plast Unii Oświęcim 2:9 w ramach 25. kolejki TAURON Hokej Ligi.

Podhale Nowy Targ przegrało na wyjeździe z Texom STS-em Sanok 1:7. Sytuacja w drużynie "Szarotek" jest trudna i nie ukrywają tego zawodnicy. – Chwała chłopakom, że jeszcze to ciągniemy – zaznaczył Damian Tomasik.