Hokej.net Logo
MAJ
3
MAJ
7

MVP Kuczerow. NHL rozdała nagrody (WIDEO)

2019-06-20 08:52 NHL
MVP Kuczerow. NHL rozdała nagrody (WIDEO)

Liga NHL rozdała nagrody dla bohaterów sezonu zasadniczego. Z tą najważniejszą z Las Vegas wyjechał Nikita Kuczerow. Zgromadzonych na ceremonii najbardziej poruszyło jednak wystąpienie Robina Lehnera.



Ceremonia wręczenia nagród za sezon zasadniczy NHL odbyła się tej nocy polskiego czasu w hali Mandalay Bay Events Center w Las Vegas.


Najważniejszą wręczaną nagrodą było tradycyjnie Trofeum Harta dla najbardziej wartościowego zawodnika rozgrywek zasadniczych, czyli tego, którego głosujący oceniają jako najcenniejszego gracza dla swojej drużyny. Głosowanie dziennikarzy wybierających triumfatora wygrał Nikita Kuczerow, który w pokonanym polu pozostawił Sidneya Crosby'ego i Connora McDavida. Rosjanin zwyciężył przygniatającą większością głosów. Uzbierał aż 1 677 punktów przyznawanych za miejsca od 1 do 5 w głosowaniu jurorów. Crosby miał ich 739, a McDavid 465. Kuczerowa na pierwszym miejscu wskazało aż 164 ze 171 głosujących dziennikarzy. Żaden nie umieścił go niżej niż na czwartej pozycji.


Kuczerow dorzucił tę nagrodę do zdobytego już wcześniej Trofeum Arta Rossa dla najlepiej punktującego gracza NHL i Nagrody Teda Lindsaya dla najlepszego gracza ligi w głosowaniu zawodników. W ostatnim sezonie wygrał klasyfikację punktową z dorobkiem 128 "oczek" za 41 goli i 87 asyst. Pobił należący do Aleksandra Mogilnego rekord liczby punktów zdobytych w jednym sezonie NHL przez Rosjanina i uzyskał najlepszy wynik od sezonu 1995-96, gdy więcej punktów mieli Jaromír Jágr i Mario Lemieux. Miał ogromny wpływ na to, że drużyna Tampa Bay Lightning wygrała sezon zasadniczy, wyrównując historyczny rekord liczby zwycięstw w rozgrywkach (62), należący do Detroit Red Wings. Jak cały zespół zawiódł w play-offach, zakończonych sensacyjnym odpadnięciem już w pierwszej rundzie, ale to sezon zasadniczy był brany pod uwagę w głosowaniu.




Wczoraj na ceremonii mówił o tym, że to Puchar Stanleya jest tą nagrodą, na którą czeka najbardziej. - Te nagrody indywidualne oczywiście są miłe i to wszystko świetnie brzmi, ale dla mnie główną jest Puchar Stanleya - powiedział ze sceny. - Kiedy się tu pojawiłem, najpierw chciałem dostać się do drużyny. A później zacząłem myśleć o zdobyciu pucharu i sprowadzeniu go do Tampy, bo ludzie tam na niego zasługują. Musimy pracować ciężej niż dotąd. Graliśmy dobry hokej, ale jestem przekonany, że jeśli uda się utrzymać skład, który mieliśmy, to wrócimy do gry o Puchar Stanleya.


W rywalizacji o Nagrodę Teda Lindsaya Kuczerow wyprzedził McDavida i Patricka Kane'a, którzy znaleźli się na kolejnych miejscach. Warto pamiętać, że obie nagrody różnią się nie tylko tym, że jedną przyznają dziennikarze, a drugą zawodnicy. Trofeum Harta to wyróżnienie dla zawodnika, który w największym stopniu przyczynia się pozytywnie do osiągnięć swojej drużyny, podczas gdy Nagroda Lindsaya przypada graczowi, którego jego koledzy i rywale z tafli uważają w danym sezonie za grającego najlepiej. - To dla mnie bardzo ważne. Człowiek co mecz rywalizuje z tymi chłopakami i otrzymuje od nich wyróżnienie. Wiele to dla mnie znaczy. Jestem bardzo szczęśliwy - skomentował Kuczerow nagrodę przyznaną mu przez hokeistów.


Także Trofeum Veziny dla najlepszego bramkarza sezonu zasadniczego powędrowało w ręce Rosjanina z Tampa Bay Lightning. Nagrodę otrzymał Andriej Wasilewski. W rozgrywkach regularnych w 53 meczach odniósł najwięcej w NHL, bo 39 zwycięstw, bronił ze skutecznością 92,5 %, średnio wpuszczał 2,4 gola na mecz, a sześciokrotnie zachował "czyste konto". On także miał duży wpływ na 62 wygrane "Błyskawicy". Wasilewski również miał ogromną przewagę w głosowaniu nad nominowanymi z nim Benem Bishopem i Robinem Lehnerem. Aż 28 z 31 głosujących wskazało go jako najlepszego. Uzbierał w głosowaniu 146 punktów. Bishop miał 64, a Lehner 17.


- To nie jest nagroda tylko dla mnie. Ona jest z pewnością dla całej naszej drużyny, dla wszystkich chłopaków pracujących bardzo ciężko. Jeszcze raz chcę podziękować kolegom z drużyny. Dzięki za wszystko, chłopaki - powiedział bramkarz Lightning. On także jednak wracał w swojej wypowiedzi do niespełnionego marzenia o Pucharze Stanleya. - Moim głównym celem jest Puchar Stanleya - mówił. - Oczywiście dostać Trofeum Veziny to też miła rzecz i cieszę się, że mi się udało, ale ciągle najważniejszy jest Puchar Stanleya.




Najlepszym trenerem sezonu zasadniczego został wybrany prowadzący New York Islanders Barry Trotz, któremu wręczono Nagrodę Jacka Adamsa. Rok temu Trotz zdobył z Washington Capitals Puchar Stanleya, ale opuścił posadę, by objąć "Wyspiarzy". Wprowadził drużynę do play-offów z drugiego miejsca w dywizji metropolitalnej z dorobkiem 103 punktów. To o 23 więcej niż zdobyła w poprzednich rozgrywkach, gdy nie udało jej się awansować do gry o Puchar Stanleya. I to, mimo że w przerwie między sezonami zespół stracił swojego kapitana i lidera Johna Tavaresa. Za wielką zasługę trenera uważany jest fakt, że Islanders stracili tylko 196 goli, czyli najmniej w całej lidze, podczas gdy rok wcześniej po stronie strat mieli najwięcej (296). To pierwszy przypadek od 100 lat, gdy zespół miał najszczelniejszą obronę w NHL zaledwie rok po tym, jak stracił najwięcej bramek. Poprzednio tej sztuki dokonali w 1919 roku Ottawa Senators, ale trudno te dwie sytuacje porównywać, bo "Senatorowie" musieli wówczas w sezonie zasadniczym rozegrać tylko 8 meczów.


Trotz po raz drugi otrzymał Nagrodę Jacka Adamsa. Poprzednio udało mu się to w 2016 roku, gdy jego Washington Capitals wygrali sezon zasadniczy NHL. Przyznał jednak, że tegoroczne wyróżnienie docenia bardziej. - Odbieram to inaczej niż poprzednio. Tym razem ta nagroda ma większą wartość - mówi. - Ze względu na skład, jaki mieliśmy i to, że oczekiwania nie były zbyt wysokie. Nie do końca wiedziałem, jaki będziemy mieli skład, ale miałem wielkie zaufanie generalnego menedżera Lou Lamoriello. Rywalizacja o nagrodę w tej kategorii była bardziej wyrównana niż w poprzednich przypadkach. Trotz otrzymał 430 punktów. 58 głosujących wskazało go na pierwszym miejscu. Drugi był prowadzący Tampa Bay Lightning Jon Cooper, który dostał 350 "oczek", w tym 48 typów na pierwszym miejscu. Trzecią pozycję zajął Craig Berube, który w sezonie zasadniczym podniósł z dna St. Louis Blues, a później doprowadził drużynę do Pucharu Stanleya.


Dokładnie tydzień po zdobyciu Pucharu Stanleya i Trofeum Conna Smythe'a dla najbardziej wartościowego gracza play-offów, kolejną nagrodę otrzymał Ryan O'Reilly. Środkowy St. Louis Blues został wybrany najlepszym defensywnym napastnikiem ostatniego sezonu NHL i zgarnął w Las Vegas Trofeum Franka Selke. Popularny "ROR" w rozgrywkach zasadniczych w 82 meczach zdobył 77 punktów za 28 goli i 49 asyst, ale dodatkowo zajął czwarte miejsce w NHL pod względem liczby odbiorów krążka (94), zaliczył +22 w statystyce +/- i wygrał najwięcej wznowień w lidze (1 086).


O'Reilly w głosowaniu dziennikarzy zebrał 1 001 punktów. Na pierwszym miejscu wskazało go 48 głosujących. Drugi był ligowy lider odbiorów krążka Mark Stone z Vegas Golden Knights, który otrzymał 42 pierwsze miejsca i łącznie 881 punktów. A trzecia pozycja przypadła Patrice'owi Bergeronowi z Boston Bruins, którego O'Reilly wskazał jako swój wzór, z dorobkiem 809 punktów. - To oczywiście dla mnie wielki zaszczyt - powiedział zdobywca nagrody ze sceny. - Widząc na tej liście nazwiska graczy, których zawsze podziwiałem, uważam, że to wspaniałe, że mogę być obok nich. To dla mnie "wisienka na torcie" wspaniałego tygodnia. Jestem przytłoczony tym, co się ostatnio dzieje.




Najlepszym obrońcą NHL wybrany został Mark Giordano, który otrzymał Nagrodę Norrisa. Defensor Calgary Flames wygrał w ostatnim sezonie klasyfikację +/- z wynikiem +39 i był drugim najlepiej punktującym obrońcą ligi w sezonie zasadniczym. 17 goli i 57 asyst dało mu łącznie 74 punkty. Jego zespół był drugim najlepszym w rozgrywkach regularnych, ale podobnie jak Tampa Bay Lightning, z play-offów odpadł już w pierwszej rundzie. 35-letni Giordano zapowiedział wczoraj, że na razie nie zamierza rozważać pożegnania z hokejem. - Mam pasję do gry i tak bardzo kocham ten sport - powiedział. - Jestem jego wielkim fanem. Chcę ciągle pracować i mam nadzieję, że utrzymam ten poziom. Zwłaszcza że ostatnio czułem się dobrze fizycznie.


Kapitan Flames zwyciężył w głosowaniu bez żadnych wątpliwości. Zebrał aż 1 690 punktów, podczas gdy drugi w głosowaniu Brent Burns z San Jose Sharks miał ich 720. Trzecią pozycję z wynikiem 585 zajął Victor Hedman z Tamp Bay Lightning. Giordano jako najlepszego obrońcę wybrało 165 ze 171 głosujących.


Trofeum Caldera dla najlepszego debiutanta sezonu przypadło Eliasowi Petterssonowi z Vancouver Canucks. Młody Szwed przed rokiem zebrał wszystkie możliwe nagrody, łącznie z MVP w lidze swojego kraju, a do NHL także wchodzi z trofeum indywidualnym w pierwszym sezonie. Pettersson w 71 meczach strzelił 28 goli i zaliczył 38 asyst, bijąc punktowy rekord debiutantów w drużynie Canucks, należący wcześniej wspólnie do Pawła Burego i Ivana Hlinki. Mimo problemów z urazami był najlepszym strzelcem, najlepszym asystentem i liderem punktowym zespołu. W głosowaniu wyprzedził bramkarza St. Louis Blues Jordana Binningtona i numer 1 ostatniego draftu NHL Rasmusa Dahlina z Buffalo Sabres.


Tej nocy w Las Vegas przyznano także Trofeum Lady Byng dla gracza, który w najlepszy sposób łączy sportową postawę i dżentelmeńskie zachowanie z umiejętnościami sportowymi. Laureatem został napastnik Florida Panthers Aleksander Barkov. Fin po raz trzeci w ostatnich czterech latach był nominowany do tej nagrody, ale pierwszy raz udało mu się wygrać. Barkov zdobył w ostatnich rozgrywkach 96 punktów za 35 goli i 61 asyst, ustanawiając rekord swojego klubu. Był także drugi w całej lidze pod względem liczby odbiorów krążka. A we wszystkich 82 meczach sezonu zasadniczego otrzymał zaledwie 4 kary. Oprócz niego nominowani byli: Sean Monahan (Calgary Flames) i O'Reilly.


Nagrodę im. Francisa "Kinga" Clancy'ego za połączenie przywództwa na lodzie i poza nim oraz pracę na rzecz społeczności otrzymał gracz Minnesota Wild Jason Zucker. Napastnik "Dzikich" razem z żoną zorganizował kampanię zbierania pieniędzy na rzecz lokalnego szpitala dziecięcego w stanie Minneapolis, w którym stworzono specjalną salę, pozwalającą chorym dzieciom oglądać mecze drużyny Wild w warunkach przybliżających bycie na meczu. W ciągu roku udało się zebrać na ten cel ponad 1,2 miliona dolarów. Sam zawodnik z żoną zaczął akcję wpłacając 160 tys. dolarów i zachęcał wszystkich do wpłacania wielokrotności liczby 16, która jest jego numerem na bluzie. Dodatkowo za każdego gola strzelonego w ostatnim sezonie NHL dorzucał po 1,6 tys. dolarów. Zdobył 21 bramek i zaliczył 21 asyst.


Zucker wspiera także lokalną drużynę hokeja dla osób z niepełnosprawnościami i jest ambasadorem akcji "Hokej jest dla każdego", zachęcającej do uprawiania dyscypliny przez przedstawicieli mniejszości seksualnych, rasowych czy etnicznych. - To wspaniałe. Dla mnie na nagroda jest nagrodą dla całej społeczności. Ja i moja żona nie zrobilibyśmy niczego sami - powiedział wczoraj. W nagrodę NHL wpłaci 40 tysięcy dolarów na wybrany przez Zuckera cel charytatywny.


Trofeum Billa Mastertona dla gracza łączącego cechy sportowej postawy, wytrwałości i poświęcenia dla hokeja odebrał wczoraj bramkarz New York Islanders Robin Lehner. Szwed przed ostatnim sezonem powiedział publicznie o swoich zmaganiach z chorobą afektywną dwubiegunową i myślach samobójczych. Pracował także z zespołem NHL ds. zwalczania uzależnień. Ostatni sezon był jego najlepszym w karierze. W rozgrywkach zasadniczych odniósł 25 zwycięstw, obronił 93 % strzałów, średnio wpuszczał 2,13 gola na mecz, a w 6 spotkaniach nie dał się pokonać.


- Nie opowiedziałem tej historii, żeby ludzie myśleli inaczej o Robinie Lehnerze jako profesjonalnym bramkarzu, tylko żeby doszło do pewnej zmiany i żeby inni mogli dostać pomoc, jaką ja dostałem - mówił wczoraj w poruszającym wystąpieniu ze sceny. - Chcę, by ludzie wiedzieli, że jest nadzieja, że zmierzenie się ze swoją "brzydką" przeszłością może pomóc w leczeniu i że nie należy się wstydzić w proszeniu innych o pomoc. Jestem psychicznie chory, ale nie jestem psychicznie słaby.

Lehner otrzymał także za ostatni sezon, wspólnie z kolegą klubowym Thomasem Greissem Trofeum Williama M. Jenningsa dla bramkarzy drużyny, która straciła w rozgrywkach najmniej goli. Nagrodę Marka Messiera za zdolności przywódcze odebrał Wayne Simmonds, nagrodę pierwszego ciemnoskórego hokeisty w NHL Willie'ego O'Ree dla "bohatera społeczności" wręczono Rico Phillipsowi, który zorganizował w mieście Flint w stanie Michigan program pozwalający dzieciom za darmo uprawiać hokej, a jednocześnie promujący różnorodność kulturową. Najlepszym generalnym menedżerem ligi został zaś wybrany Don Sweeney, który pełni tę funkcję w Boston Bruins.

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • PanFan1: Prawdziwy a słyszałeś takie powiedzenie: "pieniądz lubi ciszę" ?
  • PanFan1: ... a jak tam u was ? jest ta "Zupa" w waszym kociołku ? czy wam wyparowała ? z troski o wasz udział w LM pytam
  • PanFan1: Winning Jets spory zawód
  • szmaciany75@tlen.pl: dla tych co nie maja kanałow polsatu to mistrzostwa na CT SPORT i niemieckim PRO7 iPRO7MAX z satelity Astra...
  • Młodziutki: Ciekawe komu Zawadzka musiała dać d…
  • Beta: przestań pisać głupoty -czemu wg.Panów wszystko musi się opierać przez łóżko -tym samym wydajesz świadectwo męskiemu światu
  • Młodziutki: Tak
  • PanFan1: Bez nerw Betko u ludzi młodych lub niedojrzałych wyro to priorytet, zarówno u dziewcząt jak i chłopców ;)
  • rawa: Młodziutki miał właśnie pierwszą erekcje i od teraz mu się wszystko z jednym kojarzy;)
  • rawa: PF1 coś te Liście nie chcą odpaść. Dla Panter dobrze. Niech będzie 7 meczy.
  • narut: i dla Bostonu i dla liści odpadnięcie na tym etapie będzie niezłą porażką.. ale stawiam raczej na Boston.. i na 6 spotkań..
    Madziarko męczy się z Romsko.. Romsko trzyma się..
  • emeryt: za tych lepszych czasów leżącego sie nie kopało i kobiet nie obrażało,świat coraz gorszy,bez zasad i honoru
  • rawa: Też myślę, że Boston ich przejdzie w 6ciu meczach.
  • narut: privda Emerycie privda aczkolwiek ponoć dziś są własnie te lepsze czasy (tak mówią wszędzie i w szkołach uczą), wyzwolenia wszelakiego.. a jednak gołym okiem widać że nader często jest to kloaka maxima..
  • narut: Rawa - tym bardziej, że AM34 zdaje się, że nie zagra, dziś już nie grał, ponoć choroba go jakaś dopadła.
  • rawa: Bezstresowo wychowani, odklejeni od rzeczywistości płyną z nurtem głównego ścieku.
  • rawa: Ciekawe jak Dallas sobie poradzi u siebie. Trzeba bedzie w nocy zarzucić meczyk
  • narut: myślę, że kto dzisiaj wygra ten wygra cała serię, tak to mi wygląda po dotychczasowej rywalizacji.. kluczowy mecz dzisiaj.. natomiast podobnie jak Fana rozczarowała mnie postawa Jets.. myślałem, że bardziej się postawią i tak szybko nie polegną..
  • PanFan1: Leafs dość regularnie więdną w pierwszej, myślę że wielkiej różnicy Kocurom nie zrobi kto wygra w tej parze.
  • PanFan1: Jets bardzo mnie rozczarowali narut
  • rawa: PF1 ważne żeby było jak najwiecej meczy. Więcej czasu na regeneracje i zaleczenie kontuzji. Zdrowie to najważniejsza rzecz w playoffach.
  • PanFan1: Avs to jest jednak duża klasa, sezon regularny tak na spokojnie, byle awansować do PO, a teraz wytoczyli cięższe armaty.
  • PanFan1: Zgadza się Rawa, choć pamiętasz zeszły sezon, Kocury po dramatycznej wojnie w pierwszej z "Misiewiczami", później już szli jak burza ... aż do finału gdzie pary zabrakło
  • Mariusz78PL: Witam
    Panowie mam pytanko... Orientuje się ktoś, czy nadchodzące MŚ będą w otwartym Polsacie, mam tu na myśli spotkania z udziałem naszych oczywiście? Zerkam w program tv i nic tam nie ma, a przecież mecze kadry na ważnych imprezach muszą być chyba puszczane w ogólnodostepnych kanałach.
  • 6908TB: a w meczu Madziarów z Rumunią chyba można mówić o niespodziance
  • Darek Mce: Dla nich to ze facto święta wojna, patrząc na zawiłości historyczne. Rumunii to nie pomoże, raczej zlecą niżej, ale Węgrom porażka może zaszkodzić w awansie
  • botanick: Raczej zakodowane,niech sobie kodują razem z tymi ich reklamami. Ja mam ct sport i mam nadzieję że nie wywiną takiego numeru jak z siódmym meczem finału czeskiej ligi.
  • wpv: Mecze Polaków będą w otwartym kanale Polsatu
  • botanick: A to ciekawostka.
  • Mariusz78PL: @wpv
    Tak sobie właśnie myślałem, bo przecież kilka lat wstecz wszedł przepis, że mecze kadry na ważnych imprezach muszą być puszczane w otwartych kanałach :) I nie chodzi tu tylko o hokej, ale o wszystkie dyscypliny.
  • emeryt: za reżimu pis nie było hokeja w tvp,teraz ma byc w polsacie,tvp sport a moze i w tvn.wie ktoś co tam u Nitrasa?
  • Mariusz78PL: emeryt
    Nitras i spółka są zajęci ściganiem pisowców... Obajtka, Kaczyńskiego, Ziobry czy też Glapinskiego. Na nic innego w chwili obecnej nie mają czasu. Tak są zajęci, że biedacy zapomnieli obniżyć ceny paliw na 5,19 :) Ale w zamian szykują i coś w zamian, czyli podwyzki prądu, czy też gazu. Zawsze to coś.
  • emeryt: eee tam,pare dni temu Nitri przecinał wstęge na otwarciu nowej hali w Gorzowie,patrz Pan ,ledwo pare miesięcy żondzi...majo rozmach sku.syny
  • narut: współczuję Węgrom bo byli już na bardzo bardzo dobrym kursie do elity..tymczasem znowuż Rumunia komuś psuje marzenia, jak nam w 2019 roku.. szacunek dla nich, że pewien poziom trzymają, potrafią zagrać dobry czy bardzo dobry mecz.. niemniej wkurzać mogą Węgrów, jak nas..no cóż taki sport..
  • Darek Mce: Maja, maja sk…..
  • Darek Mce: Najlepsze w tym, ze większość reprezentantów Rumunii to etniczni Węgrzy z Siedmiogrodu
  • Darek Mce: Wszystkie gole padły po strzałach Wegrow
  • Darek Mce: Poza Steaua czy Galati, reszta drużyn rumuńskich pochodzi z Centralnych Karpat południowych gdzie mieszka 2 miliony Wegrow
  • Luque: Kadra Rumunii to taki składak z kilku państw... jakby nie to to wróciliby na swoje miejsce
  • Simonn23: Eeeeeeee oglądał ktoś mecz Węgry Rumunia? Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem??
  • Simonn23: Na Węgry był kurs 1.01, masakra
  • Gomez87: Witam czy jest jakaś transmisja planowana z meczu ze Słowacją ?
  • Luque: Koreańce prowadzą 1-0, ciekawe jak zagrają w 2 i 3 tercji z Japońcami
  • RafałKawecki: Dobre tempo. Dużo celnych podań. Fajnie się to ogląda.
  • RafałKawecki: Natomiast rzut oka na trybuny pokazuje, że formuła MŚ w hokeju jest kompletnie bez sensu. Większość meczów przy pustych trybunach i tak co roku. Hokej z uporem godnym lepszej sprawy brnie w ścieżkę, którą żadna inna dyscyplina sportu nie idzie.
  • PanFan1: Ja bym Rumunów tak łatwo nie skazywał na pożarcie ;)
  • PanFan1: W tym roku dywizja 1A dużo zaciętsza niż rok temu
  • Simonn23: O kurcze, Japonia win
  • Simonn23: Kaleinikovas goool
  • Luque: W przyszłym roku na zapleczu też nie będzie łatwo
  • emeryt: jeszcze nam ktos Marka sprzątnie sprzed nosa,niech już tak nie szczela
  • mario.kornik1971: ale, że Nitras przecinał wstęgę a miał upiłować...
  • Luque: Korniku oni wszyscy się ładnie kłócą ale jak trzeba jakiś szajs podpisać czy idzie jakaś agenda z góry to robią dokładnie to samo, więc bym się tym nie emocjonował
  • jastrzebie: Luque ty już wiesz że spadniemy.
  • mario.kornik1971: Luque; i tak od lat
  • Luque: Jastrzębiu tego nie napisałem, że spadniemy, chciałbym żeby się im udało jak my wszyscy (chyba)
  • narut: tak na prawdę każdy ko wspiera tzw. zieloną agendę ten jest wrogiem hokeja, choćby nie wiadomo co mówił i deklarował.. hokej i eko-terror się wykluczają ..
  • jastrzebie: My teraz przez 5 lat mamy się utrzymać bo 29 u Nas MŚ :)
  • narut: kiedyś jakoś tak było że gospodarz nie musiał grać.. pamiętam że w 89 we Wiedniu były mistrzostwa a Austria wówczas nie grała..ale teraz już te przepisy chyba na to nie pozwalają
  • Luque: Narucie Europa Zachodnia i Środkowa i tak ma najbardziej restrykcyjne przepisy w różnorakim zakresie, ale ktoś chce żebyśmy popełnili totalne samobójstwo... a świata i tak nie zbawimy, bo USA i kraje BRICSu mają to w pompce
  • narut: Slowenia - Włochy 1-0.. Słowenia aktywniejsza
  • narut: tak Luque - też to dostrzegam, że nie tylko my ale i cała Zachodnia Europa jedziemy na tym samym wózku, podczas gdy np. USA ma na to wyczesane.. i inaczej tego się nie nazwie jak napisałeś - to samobójstwo
  • narut: we Włoszech gra Purdeller a w Słowenii Matic Torok, obaj Panowie lat 20, obaj grają poza granicami, pierwszy w OHL (całkiem dobre liczby) drugi w fińskiej u20 i ekstraklasie - KooKoo(50 występów w ekstraklasie) obaj są przyszłością swoich drużyn narodowych, cały hokejowy świat praktykuje tego typu powołania do kadr na mś..dlatego ew. brak Maciasia będę odbierać jako sabotaż.. przy całej mojej sympatii do Kalabera
  • Luque: Już kiedyś Płachta zrobił tą przyjemność Łyszczarczykowi...
  • narut: 2018?
  • Luque: Albo 2017
  • Luque: Albo nawet 2016...
  • narut: tj. nie powołał go? czy odwrotnie?
  • Luque: Wziął Jeziora, a Alan miał szansę na draft w sumie
  • Luque: Ja bym braci wziął, chyba że bardziej opłaca się brać 38 latków...
  • Luque: Tyczyński też moim zdaniem do składu, szkoda że Sadłochy nie idzie wziąć
  • narut: Popieram to co piszesz z powołaniami, wszystkich bym ich widział, z Jeziorem to tej sytuacji nie pamiętam dokładnie, wiem, że Łyszczarczyk grał na ostatnich Płachty mistrzostwach, czyli w 2018(spadek z AI) - wówczas kibice trochę na niego psioczyli, że nie gra niczego nadzwyczajnego, pierwszy punkt chyba zdobył w tym przegranym meczem z Kazachstanem, Alan w kadrze miał trudniejszy początek aniżeli Maciaś..dlatego tym bardziej winien się znaleźć w kadrze ten ostatni .. i jego brat..
  • narut: bo młodych do obrony czas już zacząć wprowadzać, bo zaraz przejdziemy rewolucję kadrową.. Dronią czy Koluszem czy paroma innymi chłopakami długo już nie pojedziemy..
  • narut: Słowenia za mocna dla Włoch... za mocna..
  • Luque: Jeden weteran jak Kolusz to nie zawadzi ale Pasiut z Urbanowiczem to nie wiem czy wytrzymają trudy turnieju
  • narut: tak ja do Kolusza w tej kadrze nic nie mama ale już przy całym szacunku do Urbanowicza już mam uzasadnione obiekcje co do jego kondycji, wydolności
  • Luque: A co powiesz o Pasiucie? Nawet opaskę kapitana mu w Gieksie zabrali...
  • Luque: Chmielewski też moim zdaniem ze Słowenią słabo i z Brytami chyba też ale tylko skróty widziałem
  • Luque: Teraz te dwa sparingi to się wszystko wyjaśni, na ten z Duńczykami to się chyba wybiorę ;)
  • narut: max jako rezerwowy, do rotacji (co drugi mecz czy jakoś tam inaczej wg. potrzeby) ale na nim już drużyny się nie zbuduje, tj. gry się nie oprze a tym bardziej na poziomie elity, jak jeszcze w zeszłym roku..wolny już jest, przynajmniej wolniejszy i to wyraźnie..
  • narut: Chmielewskiego bym bronił, nie tylko doświadczeniem gry na lepszym poziomie ale i przynajmniej w sparingu II z WB, też nie najgorzej się zaprezentował, sytuacje kreował...
  • Luque: W sumie też jest szansa, że się trochę oszczędza przez tą kontuzję, oby tak było i w turnieju pokaże na co go stać
  • narut: też mam taką nadzieję, a pokazać się musi jeśli chce jeszcze dostać jakiś dobry sportowo kontrakt, w co nie wątpię .. jakoś widzę, ze nikt do Żyliny się nie wybiera a to przecież dla wielu z Was blisko jest... chyba że Słowacy trybuny okupują co widziałem patrząc na mecze z Trnawy..
  • narut: cała hala była wypełniona po brzegi..
  • hanysTHU: Czech Hockey Games polecam obejrzeć fanom hokeja oldbojów.
  • omgKsu: Hej narut , my jedziemy we 4 na mecz do Zyliny .
    🔵⚪️🇵🇱
  • narut: omgKsu - to elegancko, liczę na jakąś autorską ocenę-opinię tego co działo się dziać na tafli-wiadomo, że w realu wszystko widać lepiej.., pozdrawiam
  • narut: coś Kalaber składu nie podaje na Słowację... niepokoi mnie trochę ta cisza..bo ten skład już nam coś bliżej powie co do wybrańców ostatecznych na mistrzostwa...Maciasie, Tyczyński oraz Kapica do kadry(!)
  • omgKsu: Ok .
    Postaram sie coś napisać choć cudów nieoczekuje , licze że powalczymy ;)
  • Paskal79: Panowie każda drużyna potrzebuję młodych zawodników i doświadczonych się może z dwóch weteranów, taki trener mówił, jeżeli jest dwóch zawodników młody i doświadczony o tych samych w umiejętnościach woli młodego ,ale my to Polska i musimy wybrać takich którzy są w formie sportowej i fizycznej,bo takiego turnieju to nikt z tych obecnie grających nawet nie powąchał!,, choć w młodych siła
  • Paskal79: Całe szczęście że tę top drużyny w grupach grają spokojnie i grają żeby wygrać,bo turniej długi a prawdziwe granie zaczyna się od ćwierćfinału!
  • KubaKSU: Paskal ,co tam u nas dobrego ?
  • emeryt: ale ze do Olimpii Lublana ...na Słowenii aż huczy
  • PanFan1: EME klepiesz dziś w telefon z Warszawy ? ;)
  • PanFan1: Dziś WCH-U18 playoffs, już się dzieje bo Norwegi walczą o byt z Boratami, a będzie jeszcze lepiej, przyjemnego hokejowego dnia Państwu życzę !
  • emeryt: ino Wisła ale żeby aż do Wawy...wygodnie w fotelu bujanym
  • emeryt: teraz mocze kija,ppzdrawiam Fana z dalekiej UK
  • uniaosw: Time to say goodbye
  • szarotekNT: Ekipa z Podhala juz w Wawie....dzisiaj tylko Wisełka
  • PanFan1: Jeześ w Stolycy szarotku?
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe